Hráč týdne: Brenda Fruhvirtová

Zdroj fotky: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Brenda Fruhvirtová se neustále posouvá žebříčkem výš a výš. Zejména v posledních týdnech předvádí skvělé výkony. Včera v Německu na turnaji ITF získala již třetí titul v řadě. Celkem tak letos vyhrála šest turnajů. Zaslouží si tak označení "hráč týdne".

Šestý letošní titul

Brenda Fruhvirtová odehrála minulý týden turnaj v německém Braunschweigu. Cestou k trofeji neztratila patnáctiletá hráčka ani set a dominovala v každém zápase. V prvním kole porazila se ztrátou dvou her Němku Buchwald. Dále se utkala s Italkou Brancaccio. Té povolila pouhé tři hry.

Nejvíce her ztratila ve čtvrtfinále. Tam hrála proti Weronice Falkowské a porazila ji po setech 6-4, 6-2. V semifinále vyhrála 6-2, 6-0 nad Middendorf a skvělou formu Češky odnesla i její finálová soupeřka Akugue Noha z Německa. Tu Brenda porazila po setech 6-3, 6-1. Získala tak svůj šestý titul v kariéře a čtvrtý v řadě.

Fantastická bilance na okruhu ITF

Díky výhře ve finále se posune na 233. místo. To ale není vše. Brenda se letos zúčastnila celkem deseti turnajů ITF. Šest z nich přitom dokázala vyhrát. Tři z nich navíc vyhrála v posledních třech týdnech. Nyní je Fruhvirtová na vítězné vlně, která čítá už dvacet vyhraných zápasů v řadě. Během těchto zápasů ztratila pouze jeden set.

Vítězná série začala na konci června ve švýcarském Klosters. Turnaj ovládla bez ztráty setu a porazila během něj i krajanky Palicovou a ve finále Bayerlovou. Následně měla měsíc pauzu a na začátku srpna odcestovala do švédského Danderyd. Právě zde ztratila v semifinále jediný zmíněný set. Trofej vyhrála i v maďarském Moygorodu a minulý týden v Braunschweigu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full