Hráč týdne: Carlos Alcaraz

Zdroj fotky: Getty Images

Bývalá světová jednička Carlos Alcaraz se na kurtech představil naposledy v listopadu v Paříži. Od té doby jej trápilo zranění, kvůli kterému vynechal Australian Open. Minulý týden odehrál v Buenos Aires první letošní turnaj. Navíc se hned radoval ze zisku sedmého titulu. Právě proto si zaslouží označení "hráč týdne."

Návrat v Buenos Aires

Carlos Alcaraz kvůli zranění vynechal začátek sezóny v Austrálii. Kvůli tomu mimo jiné přišel o post světové jedničky, kde jej vystřídal Novak Djokovič. Světová dvojka se ale již dokázala uzdravit a tento týden odstartovala sezónu v Buenos Aires. Tam Španěl plnil roli nasazené jedničky.

V prvním kole měl Alcaraz volný los a startoval až ve druhém. Jeho úvodním soupeřem byl Laslo Djere. Aktuálně 57. hráč světa jej dokázal potrápit. Španěl sice vyhrál poměrně jednoznačně první set, ale druhou sadu získal srbský hráč. Velké překvapení Carlos nedopustil a nakonec vyhrál po setech 6-2, 4-6, 6-2. Zažil tak úspěšný návrat na okruh.

Další zápasy byly jasnou záležitostí. Ve čtvrtfinále se utkal s dalším Srbem. Dušana Lajoviče porazil ve dvou setech 6-4, 6-2. Nepolevil ani v semifinále, kde byl jeho soupeřem krajan Bernabe Zapata Miralles. Toho nasazená jednička vyřadila hladce 6-2, 6-2 a postoupila do finále.

Sedmý titul na okruhu 

Soupeřem Alcaraze ve finále byl druhý nasazený Cameron Norrie. Brit letos do této fáze turnaje dokázal postoupit podruhé. V Aucklandu prohrál ve třech setech s Richardem Gasquetem. Ani tentokrát nebylo štěstí na jeho straně.

Utkání bylo ze začátku vyrovnané. Oba hráči si do stavu 3-3 drželi svá podání. Norrie o něj následně dvakrát za sebou přišel a první sadu tak ztratil. Do druhého dějství vstoupil lépe Alcaraz, který se dostal do vedení 3-0. Za stavu 5-3 dokonce servíroval na vítězství v turnaji. Britskému tenistovi se následně podařilo srovnat na 5-5. Ve dvanácté hře ale opět ztratil své podání a Carlos Alcaraz tak vyhrál po setech 6-3, 7-5.

"Ve finále jsem se cítil velmi komfortně. Věděl jsem, že to bude hodně náročné. Od začátku jsem se soustředil na to, co mám dělat. Na mou hru, na její úroveň, kterou ve finále musíte předvést," řekl po zisku titulu šťastný vítěz.

Carlos Alcaraz získal svůj sedmý titul kariéry. Vítězství je cennější o to víc, jelikož to byl jeho první turnaj po návratu. Upevnil si tak pozici světové dvojky. Španěl ale bude mít i příští týden plné ruce práce. V Riu de Janeiru bude obhajovat titul z loňského roku. Turnaj odstartuje proti 556. hráči světa Mateusovi Alvesovi.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full