Hráč týdne: Caroline Wozniacki

Zdroj fotky: Getty Images

Nejčerstvější dvojnásobná maminka Caroline Wozniacki se po třech letech vrátila na kurty a její hra i po pauze zůstala neměnná. Na probíhajícím US Open došla až do čtvrtého kola, kde nestačila na mladou a talentovanou Coco Gauff. Mnoho fanoušků a sportovních expertů překvapila svou formou po mateřské, a právem si tedy zaslouží ocenění hráč týdne.

Grandslamová cesta

Caroline Wozniacki se díky divoké kartě dostala na US Open. V prvním kole svedla Dánka souboj s kvalifikantkou Ruskou Tatianou Prozorova a po hodině a 22 minutách (6:3, 6:2) postoupila dále. Bývalá světová jednička si ve druhém kole poradila i s jedenáctkou turnaje Petrou Kvitovou. Souboj dvou grandslamových šampionek byl velice vyrovnaný. Dvousetovou bitvu rozhodoval nejdříve až dvanáctý game a následný postup si Wozniacki zajistila výhrou v tiebreaku.

"Zápasy proti Caroline jsou vždy těžké. I když teď pár let nehrála, vůbec to nevypadalo, že byla pryč. Byla to velká bitva. Já jsem dnes neodehrála to nejlepší. Cítila jsem se trochu bez energie," přiznala po zápase Kvitová.

Ve třetím kole Wozniacki odehrála poprvé na letošním US Open třísetový zápas. Její soupeřka Američanka Jennifer Brady uhrála první sadu poměrem 6:4, jenže poté už dominovala Caroline 6:3, 6:1. Los jí v dalším kole přiřadil opět americkou hráčku, a to Coco Gauff. Šampionka ze Cincinnati a nasazená šestka byla jasnou favoritkou utkání, i když mnoho lidí tvrdilo, že ji může Wozniacki dost potrápit.

První set nezačala Gauff úspěšně, jelikož přišla o svoje podání. Poté už však byla stoprocentní oproti její soupeřce, která jí věnovala dva servisy (6:3). Ve druhé sadě se krájel chleba až v osmém gamu, kdy své podání ztratila devatenáctiletá tenistka. Wozniacki tedy ovládla druhý set s výsledkem 6:3. V posledním setu uhrála Dánka pouze jednu hru a byla to ta úvodní, i když začínala servírovat Američanka. Následně Coco získala šest her v řadě a postoupila dále. Ve čtvrtfinále se postaví proti přemožitelce Igy Swiatek.

"Chtěla jsem vidět, jak na tom po přestávce jsem tenisové a fyzicky. A jsem přesně tam, kde chci být. Ještě je pár věcí, na kterých chci zapracovat a vím, že je mohu zlepšit. Obecně to ale považuji za dost pozitivní," řekla Wozniacki po zápase s Gauff.