Hráč týdne: Christopher Eubanks

Zdroj fotky: Quality Sport Images

Američan Christopher Eubanks získal o víkendu svůj první titul na turnaji ATP. Na začátku travnaté sezóny ovládl soutěž v Mallorce. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Cesta k prvnímu titulu

Christopher Eubanks prožil nejlepší týden kariéry, i když hrál na neoblíbeném povrchu. V prvním kole se střetl s “lucky loserem” turnaje Američanem Alexem Michelsenem, který mu díky tiebreaku sebral druhý set (3:6, 7:6, 5:7). Následně čelil turnajové trojce a krajanovi Benovi Sheltonovi. S ním na kurtu strávil přes dvě a půl hodiny jelikož první set získal zkrácenou hrou favorit. Ovšem poté Eubanks vyhrál set a postoupil do čtvrtfinále.

Čtvrtfinálové utkání proti Francouzovi Arthurovi Rinderknechovi odehrál Christopher poprvé bez ztráty sady (7:6, 7:6). V semifinále změřil síly s Jihoafričanem Lloydem Harrisem. S o rok mladším hráčem byl Eubanks hotový po třech sadách, protože první získal soupeř a Američan byl ve finále. (4:6, 6:3, 7:6). V něm se stala jeho soupeřem turnajová čtyřka, žebříčkový hráč s číslem 35, Francouz Adrian Mannarino.

Španělský šampion byl znám po hodině a 4 minutách. V prvním setu ztratil Francouz dvě podání zatímco Eubanks byl stoprocentní. V druhém setu přišel o svůj servis Mannarino jen jednou, a to hned na začátku, ale sedmadvacetiletý Christopher si svoje game opět udržel a mohl slavit svůj premiérový titul.

"Znamená to prostě svět, člověče. Znamená to spoustu tvrdé práce, kterou jsem vložil, vzestupy a pády během mé kariéry, to vše se nyní v tomto bodě mé kariéry spojuje. Vstoupit do svého prvního Wimbledonu s prvním titulem ATP je něco, co kdybyste mi řekli, když jsem se tam minulý čtvrtek objevil, že se to stane, pravděpodobně bych vám nevěřil," řekl Eubanks po finále.

Christopher Eubanks se díky vítězství na Mallorce v žebříčku posune o 34 míst. Navíc už zítra jej čeká debut na Wimbledonu. Jeho protivníkem bude brazilský tenista Thiago Monteiro.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full