Hráč týdne: Dayana Yastremska

Zdroj fotky: WTA

V naší pravidelné rubrice Hráč týdne se vám snažíme přiblížit hráče, který v uplynulém týdnu zaznamenal dobrý výsledek nebo se nám líbila jeho hra. Tento týden volíme ukrajinskou tenistku Dayanu Yastremskou, která i přes velké nepokoje ve své zemi dokázala dokráčet do finále turnaje WTA ve francouzském Lyonu.

Po dopingu zpět do formy

Dayana Yastremska pykala začátkem sezóny 2021 za dopingový nález ve vzorku (o čemž jsem informovali v tomto článku), který byl odebrán v listopadu 2020. Talentovaná tenistka však byla přesvědčená, že se proti pravidlům nijak neprovinila, a tak i přes zákaz odcestovala do Austrálie na první grandslam sezóny 2021. Účast jí ale zakázáli a zpět na okruh WTA se tak mohla vrátit až začátkem července téhož roku.

Její výkony však nebyly nijak přesvědčivé, ba naopak. Bývalá 21. hráčka světového žebříčku se propadla mimo elitní stovku a musela začít prakticky od začátku.

Blýská se na lepší časy

Sezónu 2022 nezačala moc dobře a australskou šňůru zápasů nemůže považovat za úspěšnou. Navíc musela na Australian Open skrečovat zápas prvního kola.

Pak přišla Dubaj, a to už bylo něco jiného. Turnaj jí tam vysloveně sedl a z kvalifikace prošla až do čtvrtfinále. Cestou porazila například Claru Tauson nebo Barboru Krejčíkovou. Z Ukrajinky najednou vyzařovala chuť do tenisu. Její údery znovu dávaly smysl, zbytečně se nevyhazovala a ukazovala, v čem je její síla a čím může soupeřky porazit. Ke hře Yastremska potřebuje notnou dávku štěstí, jelikož jejím stylem je agresivní hra. I proto jí svědčí spíše hra na tvrdém povrchu.

TOP 100 je blízko

V Lyonu našla azyl před válkou, která se odehrává v její vlasti. Vydala se tam se svojí mladší sestrou a dobře udělala. Ve francouzské městě s ohromnou historií se našla a celý týden tam předváděla velice povedené výkony. Její cesta turnajem skončila až ve finále, kde nestačila na Shuai Zhang. Turnaj sice nebyl nijak zvlášť dobře obsazený, ale mohla si na něm dokázat, že její hra má vysoký level. Před americkými Masters ukázala, že její forma má stoupající tendenci. Její český trenér Jan Blecha tak byl jistě s výkony své svěřenkyně velmi spokojený.

Otázkou zůstává, zda se turnajů v Americe zúčastní, jelikož všichni víme, že situace na Ukrajině je vážná a i Dayana Yastermska se bojí o své nejbližší. Z informací, které uvedla i na svém instagramovém profilu, jsme se však dozvěděli, že by na turnaje na americké půdě měla odcestovat.

Pozvu vás také na dnešní live vysílání na našem youtubovém kanále, kde každé pondělí od 17:30 budou naši redaktoři hodnotit uplynulý týden.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full