Hráč týdne: Dušan Lajovič

Zdroj fotky: ATP

Dušan Lajovič získal o víkendu svou druhou trofej na okruhu ATP. První si odvezl z antukového turnaje v Umagu před čtyřmi lety. Tentokrát slavil na stejném povrchu, ale v Banja Luce na turnaji ATP 250. Ve finále si poradil se světovou šestkou. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Na posledním turnaji v Monte Carlu skončil hned v prvním kole. Ovšem teď je držitelem trofeje z Bosny a Hercegoviny. Pojďme se podívat na jeho cestu k titulu.

Na začátku soutěže porazil krajana Filipa Krajinoviče po třech setech 6:2, 4:6 a 6:4. V osmifinále se střetl s turnajovou osmičkou Francouzem Gregoire Barrerem, který musel zkousnout ve druhém setu kanára (6:3, 6:0). Čtvrtfinále mu nadělilo světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče. I když byl v zápasu jasným outsiderem, tak ho překonal po dvou setech. První sada nebyla až tak dramatická jako ta druhá, Lajovič vyhrál 6:4. Další průběh přinesl tiebreak. V něm začal servírovat Novak a vedl už 6-3, ale pak dvakrát podával Lajovič a rázem bylo sníženo na 6-5. Následovaly dvě ztráty Djokoviče a mečbol, který Dušan proměnil ve svou výhru.

"Lajovič hrál dobře. Na druhou stranu já hrál mnohem hůř, než jsem chtěl. Když budu hrát takhle, tak zápasy proti soupeřům s tak kvalitní hrou na tomto povrchu nemohu vyhrávat," připustil Djokovič po zápase.

V semifinále se setkal opět s rodákem Miomir Kecmanovičem, který si zahrál finále na turnaji v Estorilu a sehrál s ním tříhodinovou bitvu. První set patřil nasazené čtyřce Miomirovi poměrem 6:4, poté mohli diváci vidět tiebreak. Ten nakonec vybojoval Lajovič 7-5. Poslední sada přinesla stejný výsledek jako ta první s rozdílem výherce v podobě Dušana. Finále přineslo Srbovi turnajovou dvojku a šampióna v Monte Carlu Andrey Rubleva.

Poslední zápas

S ním strávil na kurtu přes dvě a půl hodiny. V první sadě ztratil podání Rus a musel přijmout porážku 6:3. V příští o ni přišel Lajovič, ovšem v zápětí se to povedlo i Rublevovi. Za stavu 4:5 prohrál podání Dušan a soupeř srovnal zápas na 1:1. Třetí set rozhodly dvě ztráty ruského hráče, který se rval o poslední game, ale nedokázal jej získat. Dvaatřicetiletý Dušan Lajovič, tak mohl slavit své vítězství.

Díky této trofeji postoupil ze 70. místa na 40. příčku žebříčku ATP a za několik dní si zahraje na turnaji v Madridu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full