Hráč týdne: Elina Svitolina

Zdroj fotky: Tennis Majors

Elina Svitolina ovládla turnaj ve Štrasburku, a tím získala první titul po mateřské pauze. Bývalá světová trojka nyní figuruje na 508. místě. Ukrajinská tenistka vyhrála trofej po necelých dvou měsících, kdy se začátkem dubna vrátila k tenisu po říjnovém porodu dcery. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Pět zápasů se ztrátou jednoho setu 

Osmadvacetiletá Svitolina se zúčastnila turnaje díky divoké kartě. V prvním kole byla její soupeřkou Američanka Louisa Chirico, se kterou byla hotová za hodinu a 55 minut po setech 6:4, 7:6. Druhé kolo měla odehrát proti Novozélanďance Erin Routliffe, ale ta odstoupila kvůli zranění. Ve třetím kole nastoupila proti turnajové šestce Rusce Varvaře Grachevě, kterou porazila po sadách 6:3 a 6:4. V semifinále neuhrála první set a po 45 minutách vedla její sokyně Francouzka Clara Burel. Další dva sety (7:5, 6:3) už patřily Ukrajince, která, dá se říci, hladce postoupila až do finále. Zde byla její protivnicí Ruska Anna Blinkova.

V první sadě ztratila Blinkova třikrát své podání a Svitolina jí věnovala pouze jedno. Ve druhé už byl průběh zajímavější a nervóznější. Ruska začala opět ztrátou a Elina poté uhrála svůj servis. Následně přišla znovu ztráta rodačky z Moskvy ovšem za ní zaváhala i Ukrajinka. Další dvě hry se nesly ve stejném duchu. Sedmou získala servisující hráčka Blinkova a Elina uhrála osmou. Poslední tedy devátou hru podávala žebříčková 66, která o ni přišla, když měla Svitolina brejkbol a zároveň i mečbol.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Elina Monfils (@elisvitolina)

"Byl to pro mě opravdu dobrý týden. Jsem spokojená se svým tenisem po návratu z mateřské," řekla Svitolinová po výhře. "Držet tuto trofej pro mě znamená hodně. Obzvlášť tady, kde jsem ji získala i v roce 2020 při covidové pandemii," připomněla svůj dřívější úspěch a následně dodala: "Všechny své finanční odměny věnuji dětem na Ukrajině. Chtěla bych poděkovat Francii za neuvěřitelnou práci, že vítá Ukrajince, dělá pro ně vše, co je v jejich silách... Společně uvidíme světlo a vyhrajeme tuto válku."

Už zítra si Elina Svitolina zahraje první zápas na French Open, kde bude její soupeřkou Italka Martina Trevisan.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. фыакфц123 Спасибо что зарегистрировались! https://telegra.ph/OPROS-511401-01-24 4378099 napsal:

    Steven Adler

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full