Hráč týdne: Felix Auger-Aliassime

Zdroj fotky: Getty Images

Davis Cup je u konce. Poprvé v historii se z výhry radovala Kanada. Jejím tahounem byl Felix Auger-Aliassime, který vyhrál všechny své zápasy a to včetně čtyřhry. Za tento výkon si zaslouží označení "hráč týdne."

Neúspěšná baráž 

Kanada ovládla letošní Davis Cup s opravdu velkým štěstím. V březnu totiž museli odehrát barážové utkání proti Nizozemsku. Tohoto utkání se neúčastnil Felix Auger-Aliassime ani Denis Shapovalov. Nizozemci omluvenek kanadské jedničky a dvojky využili a vyhráli 4-0. Kanaďané ale nakonec kvůli vyloučení Ruska obdrželi divokou kartu a dostali se do hlavní soutěže.

Felix byl v hale opět neporazitelný 

Aktuálně šestý hráč světa se v říjnu představil v neskutečné formě. Vyhrál celkem tři turnaje v hale, a to ve Florencii, Antverpách a Basileji. Stopku mu vystavil až Holger Rune v semifinále turnaje v Paříži. Na Turnaji mistrů dokázal porazit Nadala. Své další zápasy ale prohrál a ze skupiny nepostoupil.

Skvělý tenis předvedl opět minulý týden na Davis Cupu. Ve čtvrtfinále se Kanada utkala s Německem. Felix Auger Aliassime nastoupil do souboje jedniček proti Oscarovi Ottemu za stavu 0-1 pro svůj tým. Německého tenistu ale porazil ve dvou setech 7-6, 6-4 a zabránil porážce. Rozhodující bod následně přinesl Shapovalov s Pospíšilem, kteří ve třech setech porazili duo Krawietz/Puetz.

I semifinále proti Itálii přineslo napínavý průběh. Shapovalov i tentokrát prohrál a tlak byl opět na Felixovi. Ten ale nezaváhal a po setech 6-3, 6-4 porazil Musettiho. Tím ale zdaleka nesplnil svůj úkol. Do čtyřhry po boku Vaška Pospíšila nastoupil právě on. Kanaďané tentokrát porazili dvojici Berrettini/Fognini poměrem 7-6, 7-5 a postoupili do finále.

Demolice Austrálie a historický triumf 

Nejlepší výkon turnaje si Kanaďané nechali na samý závěr. Ve finále se utkali s Austrálií. Tentokrát odstartoval výkon Kanady skvěle již v první dvouhře Denis Shapovalov. Ten porazil Thanasiho Kokkinakise ve dvou setech poměrem 6-2, 6-4. Tečku za celým Davis Cupem udělal Felix Auger-Aliassime, který porazil Alexe de Minaura 6-3, 6-4.

"Těžko popsat naše emoce. Všichni jsme o tomto momentu snili a teď se sen stal skutečností. Všichni jsme jako hráči vyrostli. V průběhu let jsme se pořád zlepšovali. Jsme na tyto okamžiky připravení. Nicméně nikdy není snadné je zvládnout," popsal Aliassime.

Kanada tak poprvé v historii ovládla Davis Cup. Na začátku roku přitom stejný tým vyhrál ATP Cup. Tahoun týmu a světová šestka Felix Auger-Aliassime vyhrál všechna svá utkání. Ve třech dvouhrách a jedné čtyřhře přitom neztratil ani jeden set.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full