Hráč týdne: Holger Rune

Zdroj fotky: Getty Images

Holger Rune tenisovému světu dokazuje, že má velký talent. Potvrzuje predikce expertů a poměrně rychle šplhá žebříčkem do světové špičky. Tento týden přišel o turnaj v Madridu. Místo toho si ale v Mnichově dokráčel pro první titul z okruhu ATP. Za výkon, který v německé metropoli podal, jsme jej zvolili hráčem týdne.

První skalp hráče z TOP 10

Holger Rune v hlavní soutěži v Mnichově startoval po obdržení divoké karty. Do prvního kola mu byl přidělen hráč z kvalifikace. Tím se stal Jiří Lehečka. Ten letos v kvalifikačních zápasech zůstal zatím neporažený. Rune se ale Lehečkovi pomstil za loňskou porážku na challengeru ve Francii, když vyhrál 7-6, 6-3 a vybojoval si zápas s prvním nasazeným.

Alexander Zverev měl v prvním kole volný los. Rozehraný Rune pro něj byl těžkým soupeřem. Hned na začátku Dán odskočil do vedení 3-0. Ztracené podání si Němec dokázal vzít zpátky v sedmé hře. Vzápětí o něj opět přišel a Rune získal první set. Druhá sada byla jednoznačnou záležitostí. Dán v ní dominoval a zápas vyhrál 6-3, 6-2.

Zůstat v Mnichově, nebo odletět do Madridu? 

Postup do čtvrtfinále ale mladému Dánovi zkomplikoval kalendář. V pátek měl zabojovat o postup do semifinále. Zároveň byl přihlášen do kvalifikace v Madridu, která startovala v sobotu. Musel se rozhodnout, který turnaj upřednostní. Volba nakonec padla na Mnichov. Udělal dobře, že zůstal. Čtvrtfinále zvládl s přehledem. Emila Ruusuvuoriho porazil 6-0, 6-2. Touto skvělou výhrou tak oslavil i své devatenácté narozeniny.

Dařilo se mu i v dalším zápase. V semifinále se utkal s Němcem Oscarem Ottem. Ani s ním neztratil set. Vyhrál 6-4, 6-4 a postoupil do svého prvního finále na okruhu ATP.

Zisk titulu po skreči soupeře

Jeho soupeřem v boji o trofej byl Nizozemec Botic van de Zandschulp. Ten začal zápas lépe než Rune. Dostal se do vedení 2-0 a následně už 4-1. Vítěz juniorského Roland Garros si vzal ale ztracené podání zpět a snížil na 3-4 ze svého pohledu. V následující hře při servisu Runeho však Zandschulp zápas vzdal. Důvodem skreče byly problémy s dýcháním.

V dnešním novém vydání žebříčku se Rune posunul na 45. místo. Poskočil o 25 příček a poprvé se dostal do TOP 50. Jeho cílem pro tento rok je nejlepší pětadvacítka, ke které se pomalu, ale jistě blíží.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full