Hráč týdne: Iga Swiatek

Zdroj fotky: Getty Images

Opět se vracíme s naší pravidelnou rubrikou "Hráč týdne." Volba nakonec padla na Polku Igu Swiatek. V Miami vyhrála třetí trofej v řadě a jako teprve čtvrtá tenistka v historii získala tzv. "Sunshine Double". V novém vydání žebříčku se navíc díky odchodu Ashleigh Barty a svým skvělým výkonům posunula na první místo.

Odchod Barty zajistil Polce posun na první místo

Ashleigh Barty už před turnajem v Miami oznámila konec kariéry. Vedení WTA navíc požádala, aby ji odstranilo z žebříčku. Bylo jasné, že ženský tenis bude mít po dlouhé době novou vládkyni. Šanci dostat se na tuto pozici měly dvě hráčky, a to Iga Swiatek s Paulou Badosou.

Bylo ale víc než pravděpodobné, že se na tuto pozici dostane právě Polka. Ta se po výhře v Indian Wells vyšplhala na druhé místo v žebříčku WTA a k posunu na samotný vrchol jí stačilo vyhrát zápas 2. kola v Miami. V něm porazila Švýcarku Viktoriju Golubič po setech 6-2, 6-0 a od té chvíle měla jisté, že se stane novou světovou jedničkou.

Swiatek je první polskou tenistkou, která se do čela žebříčku dostala. Zároveň se také stala světovou jedničkou jako první narozená v roce 2000.

"Neberu to jako samozřejmost. Když Ash oznámila konec, 40 minut jsem plakala, opravdu. Byla to skvělá světová jednička a já se budu snažit, abych dokázala, že si tu pozici zasloužím. Kdyby Ash hrála dál, nic z toho by teď nebylo, vím to velmi dobře. Ona by si tu první pozici určitě udržela a myslím, že by letos přidala i jiný grandslam. Teď je na mě, abych hrála tak, že na první pozici patřím. Nevím, co mě čeká následující dny, ale poperu se s tím jak nejlépe to půjde. Děkuji všem za podporu, mé rodině, týmu, nikdy bych to bez nich nedokázala," řekla nová královna ženského tenisu Swiatek.

Zisk Sunshine Double

Posun na první místo světa ale není jediný úspěch, který Iga zaznamenala. Do Miami přijížděla jako vítězka posledních dvou turnajů WTA 1000 v Dauhá a v Indian Wells. Skvělou formu si přenesla i do floridské metropole. Tam po výhře nad Golubič porazila i Brengle, Gauff, Kvitovou, Pegulu a postoupila do finále.

V něm se podruhé v kariéře utkala s Naomi Osakou, která se do finále probojovala poprvé od loňského Australian Open. Po letošních ne příliš vydařených turnajích předvedla Japonka v Miami skvělý tenis. Ve finále to ale na Polku nestačilo. První break přišel v páté hře a rozhodnul o celém průběhu prvního setu. Ten získala Swiatek. V tom druhém už dominovala a nakonec vyhrála 6-4, 6-0.

Jako první hráčka v historii vyhrála první tři turnaje sezóny kategorie WTA 1000. Také se stala čtvrtou ženou v historii, která získala "Sunshine Double" (výhra turnajů v Indian Wells a v Miami ve stejném roce, pozn. redakce). Tou poslední byla Victoria Azarenka v roce 2016.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full