Hráč týdne: Jack Sock

Týmu světa se poprvé podařilo opanovat týmovou soutěž Laver Cup. Jedním z klíčových hráčů byl přitom Jack Sock. Pomohl totiž vyhrát dvě klíčová utkání čtyřhry a ukázal, jak důležitý je pro výběr kapitána Johna McEnroa.

Vyrovnaný zápas proti světové dvojce

Hned v první hrací den letošního Laver Cupu měl Jack Sock hodně napilno. Byl nominován do dvouhry proti Casperovi Ruudovi. Světová dvojka ze začátku potvrzovala své postavení. Nor se dostal do vedení 5-2. Set nakonec vyhrál. Druhá sada byla vyrovnaná a rozhodl jeden ztracený servis Ruuda. Sock tak srovnal skóre a rozhodnout musel supertiebreak. Casper nakonec těžkou zkoušku ustál a vyhrál po setech 6-4, 5-7, 10-7.

Druhý zápas proti dvojici Fedal

Jack Sock později nastoupil do čtyřhry s Francesem Tiafoem. Jejich soupeřem bylo duo Roger Federer a Rafael Nadal. Proti legendární dvojici si Američan zahrál již v roce 2017 v Praze během prvního Laver Cupu. Tentokrát se dočkal výhry, i když zápas nebyl vůbec jednoduchý.

První set prohráli a v druhém byli dva míčky od prohry. Druhou sadu Američané nakonec ovládli v tiebreaku a opět rozhodoval supertiebreak. Sock s Tiafoem odvrátili matchball a zápas vyhráli po setech 4-6, 7-6, 11-9. Ukončili tak kariéru legendárního Švýcara. Po páteční čtyřhře bylo skóre i díky tomuto zápasu 2-2.

Otočka téměř ztraceného stavu

Díky zkušenostem a velkému přínosu týmu hrál Sock čtyřhru i v sobotu. Tentokrát s Alexem De Minaurem proti Djokovičovi a Berrettinimu. Dvojice týmu Evropy byla tentokrát lepší a vyhrála po setech 7-5, 6-2. Po sobotě tým světa prohrával 4-8 a v neděli musel hodně zabojovat.

Poslední hrací den začal čtyřhrou. I tentokrát do ní nastoupil Jack Sock. Nyní byl jeho spoluhráčem Felix Auger-Aliassime. Proti Murraymu a Berrettinimu ztratili poměrně hladce první set. Druhý ale vyhráli a opět rozhodoval supertiebreak. V něm slavili výhru 10-8 a započali obrat. Ten dokonal Frances Tiafoe, který v posledním zápase porazil Tsitsipase. Tým světa zvítězil 13-8 na body, přičemž Jack Sock zařídil čtyři z nich.