Hráč týdne: Jakub Menšík

Zdroj fotky: Pavel Lebeda

Jakub Menšík ovládl antukový challenger v Praze a slaví zisk prvního titulu. Do turnaje nastoupil díky divoké kartě a došel až do finále. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Pět zápasů = pět výher 

Před týdnem odstartoval vítěznou šňůru, když porazil nejvýše nasazeného hráče Moldavana Radu Albota po setech 7:6, 4:6 a 6:3. V dalším kole si poradil po hodině a 37 minutách s Ukrajincem Vitaliy Sachkem (6:4, 6:4). Ve čtvrtfinále se střetl s Australanem Akira Santillanem, který vyhrál první set, poté co mu Čech nabídl dvě podání. Ve druhé sadě nabídl Australan Menšíkovi svůj servis, ten jej využil a zvítězil 6:3. Poslední část zápasu měla zajímavý průběh.

Sedmnáctiletý Jakub Menšík prohrával 2:5 a vypadalo to, že se český tenista bude loučit s turnajem. Jenomže šel podávat a svůj servis vyhrál. Následně získal soupeřovo podání, a najednou to bylo 5:5. Nakonec musel rozhodnout tiebreak, ve kterém si lépe vedl Menšík 8-6. Semifinále odehrál proti Španělovi Alejandru Moro Canasovi bez ztráty setu 6:2 a 7:5. Ve finále čekala na Menšíka nasazená šestka Dominik Koepfer.

V prvním setu ztratil nejdříve podání Jakub, a poté mu stejnou možnost nabídl i soupeř. Ovšem za stavu 4:4 přišel znovu o servis Španěl a Menšík vyhrál sadu 6:4. Další část zápasu přinesla dvě ztráty Koepfera a český hráč, tak ukončil hru poměrem 6:3, a mohl nad hlavu zvednout první challengerovou trofej ve své kariéře.

„Dominik je antukový hráč, běhá na základní čáře a doběhne skoro všechno. Většinou nedělá moc chyb, ale myslím si, že dneska to úplně nebyl jeho den. Od poloviny prvního setu se mi povedlo dominovat, být aktivnějším hráčem a nutit ho k chybám. Ve druhém setu už bylo vidět, že je soupeř trochu zlomený,“ zhodnotil Menšík finále.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jakub Menšík (@mensik.jakub)

Jakub Menšík se tímto titulem zařadil ke třem dalším tenistům, kteří za posledních pět let vyhráli challenger ve věku 17 let. Jsou jimi Jannik Sinner (2019), Carlos Alcaraz (2020) a Juncheng Shang (2022).

Už zítra se Jakub Menšík představí na challengeru v Tunisu, kde bude v 1. kole jeho sokem Francouz Laurent Lokoli.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full