Hráč týdne: Jakub Menšík

Zdroj fotky: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

V lednu hrál finále Australian Open, kde si svou bojovností získal diváky. Nyní Jakub Menšík dokázal získat první titul mezi dospělými, když triumfoval v německém Allerhausenu. Díky tomuto výkonu je naším "hráčem týdne" tentokrát právě on.

Z juniorů mezi dospělé

Jakub Menšík prožil skvělý začátek roku. Na začátku roku dokráčel do finále Australian Open, kde prohrál velkou bitvu o titul. Díky tomuto výsledku se dostal na pozici světové dvojky. Svou juniorskou kariéru dále rozvíjel. Na grandslamech ale lepšího výsledku nedosáhl. V Paříži skončil ve 3. a v Londýně ve 2. kole.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jakub Menšík (@mensik.jakub)

Po Australian Open Menšík debutoval na okruhu ITF v egyptském Sharm El Sheikhu. Výraznějšího výsledku se dočkal až v květnu v Mostu. Tam došel do svého prvního semifinále mezi dospělými. Další velký úspěch zažil v předminulý týden v Praze, kde na challengerovém turnaji v TK Spoje postoupil do semifinále. Porazil například Lukáše Rosola.

První profesionální titul

Dobrou formu si z Prahy odvezl i na další turnaj do německého Allerhausenu. Jeho prvním soupeřem byl krajan Daniel Siniakov, kterého porazil po setech 6-3, 6-1. První třísetový zápas jej na turnaji čekal ve čtvrtfinále. Tam otočil zápas proti prvnímu nasazenému Gautierovi. V semifinále si následně poradil i se Sandro Koppem.

Jeho soupeřem ve finále byl osmý nasazený Peter Heller. Jakub Menšík nezačal zápas nejlépe. Hned v prvním setu prohrával 2-5. Průběh ale dokázal otočit a sadu nakonec opanoval poměrem 7-5. Druhou sadu sedmnáctiletý Čech začal ziskem soupeřova podání. I tak ale druhý set prohrál a musela rozhodnout rozhodující sada. V té Menšík dominoval a finále opanoval po setech 7-5, 3-6, 6-1.