Hráč týdne: Jan-Lennard Struff

Zdroj fotky: Getty Images

Jan-Lennard Struff, který za tři dny oslaví 34. narozeniny, získal na domácí půdě svůj první titul na okruhu ATP. Ve finále Němec porazil turnajovou trojku Taylora Fritze, čímž proměnil svou čtvrtou finálovou účast v zisk premiérového triumfu. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Třiatřicetiletému Janu-Lennardu Struffovi se od začátku sezony příliš nedařilo. V lednu skončil na raketě Sebastiana Ofnera při osmifinálovém utkání v Hongkongu a stejný výsledek zaznamenal o měsíc později v Rotterdamu. Svůj dosud nejlepší výsledek uhrál na dubnovém Masters 1000 v Monte Carlu, kde nestačil na Jannika Sinnera v osmifinále. O týden později už absolvoval svůj první zápas na mnichovském turnaji v pozici turnajové čtyřky. Prvnímu kolu se vyhnul díky volnému losu, a tak se jeho úvodním soupeřem stal Nizozemec Botic Van De Zandschulp. S ním odehrál Struff dvouhodinový zápas se skórem 7:6, 6:4.

Dále se utkal s pětkou Felixem Auger-Aliassimem. Úvodní set získal Struff až ve dvanácté hře, když předtím ztratil podání Kanaďan. Druhou sadu začínal Felix, který hned přišel o svůj servis. Díky tomu německý tenista získal i druhý set poměrem 6:4. Jeho další soupeř byl opět z nasazených hráčů, a to dvojka Holger Rune. Všichni očekávali vítězství dánského tenisty, který byl dvojnásobným obhájcem dvěstěpadesátky v Mnichově. Ovšem Struff jej vyřadil po necelé hodině s výsledkem 6:2, 6:0. Postup do finále znamenal pro rodáka z Warsteinu čtvrtou účast v boji o titul. Naposledy se snažil získat svou premiérovou trofej na loňském turnaji ve Stuttgartu.

Finálový souboj 

Jan-Lennard Struff ve svém čtvrtém finále nastoupil proti trojce Tayloru Fritzovi. Úvod zápasu byl z obou stran zakončen ztraceným podáním, ovšem to nejdůležitější přišlo v jedenáctém gamu. Servírující Fritz nabídl Struffovi brejkbol, který jej využil a ziskem dvanácté hry šel do vedení 1-0 na sety. Druhé dějství začal Jan brejkem jako na začátku utkání. V sedmém gamu sebral opět soupeřovo podání a za stavu 5:2 mohl svým servisem ukončit zápas. Bohužel o něj přišel a Fritz tak snížil na 3:5. Následující game už však nepustil a mohl tak oslavit svůj premiérový titul. Při své cestě turnajem nepřipustil jedinou ztrátu setu.

"Je to neuvěřitelný pocit a dokázat to na domácí půdě je prostě neuvěřitelné. Čekal jsem tak dlouho. Je mi 33 let a hrál jsem tak dlouho na turné. Je to prostě úžasný pocit udělat to tady v Německu. Tento týden jsem hrál dobrý tenis, jsem velmi šťastný. Porazil jsem dobré kluky a jsem neuvěřitelně šťastný, že se mi to dnes podařilo," řekl Struff v pozápasovém rozhovoru pro ATP.

V Mnichově si Jan-Lennard Struff zahrál i čtyřhru, kam došel se svým parťákem krajanem Andreasem Miesem také do finále. Bohužel v něm podlehli indicko-francouzské dvojici ve složení Bhambri/Olivetti 6:7, 6:7.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full