Hráč týdne: Jaume Munar

Zdroj fotky: Getty/ATP

Jako každý týden, ani tento nebude výjimkou, jsme si pro vás připravili rubriku Hráč týdne. Vždy se snažíme vyzdvihnout hráče, který dle nás převedl v uplynulém týdnu slušné výkony a překvapil. Za nás to je nyní Jaume Munar, který postoupil na turnaji v Indian Wells do třetího kola až z kvalifikace, a dokázal tedy vyhrát čtyři zápasy v řadě.

Na antuce to letos není ono

Jaume Munar je jako téměř každý Španěl doma na antuce. Ano, odehrál tam nejvíce utkání a získal tam své největší triumfy. V této sezóně to však není úplně to pravé ořechové, jak se říká. Na turnajích v Jižní Americe se nedostal dále jak do osmifinále, což je na jeho poměry přeci jenom málo.

V Buenos Aires či Riu de Janeiru měl velice těžké soupeře, ale například v Cordobě nebo Santiagu vypadl s hráči, které na antuce vždy porážel.

Avšak ani na tvrdém povrchu není nijak přesvědčivý. Za zmínku stojí snad jen první turnaj sezóny Melbourne Summer Set, kde dokráčel do čtvrtfinále a porazil tam například Kevina Andersona. Jinak se mu na dalších turnajích nepodařilo zvítězit ani ve dvou utkáních v řadě.

Jeho bilance tuto sezónu je 10/7 a právě velikým překvapením je, že na antuce má zápornou bilanci a na povrchu tvrdém kladnou.

V kvalifikaci překvapil

Jako nyní 99. hráč světového žebříčku musel i on jako mnoho dalších tenistů do velice zrádné kvalifikace, kde se může stát cokoliv.

V kole prvním na něj čekal vítěz juniorského Australian Open a divoká karta Bruno Kuzuhara. V zápase byl jasným favoritem španělský hráč a výsledek tomu také napovídal. První set byl poměrně jasný, Španěl ho sebral poměrem 6:1. Ten druhý byl již o něco více vyrovnaný, ale i přesto Munar potvrdil roli favorita, 6:4.

Ve druhém kole kvalifikace se čekal již o hodně vyrovnanější duel a Munar do něj šel dokonce z pozice outsidera. Utkal se totiž s Aleksandarem Vukičem z Austrálie, který má tvrdý povrch v lásce. Španělský antukový specialista však překvapil a zvítězil poměrem 2:0 na sety.

Velká bitva s krajanem

Munar tak po dlouhé době zvítězil ve dvou utkáních po sobě, a to mu jistě dodalo potřebnou energii v dalších bojích. První kolo hlavní soutěže nabídlo klání dvou kvalifikantů. Španělovi byl soupeřem mladý Juncheng Shang, kterému je teprve 16 let a pomalu o sobě dává vědět na velkých turnajích (pozn. red.: Shang se dnes 14. 3. 2022 utká v prvním kole kvalifikace na challengeru ve Phoenixu s českým talentem Tomášem Macháčem). Munar však mohl slavit třetí výhru po sobě, Číňana udolal 6:3 a 6:4.

V kole druhém na něj čekal krajan a kamarád Pablo Carreno-Busta. Zápas musel rozhodovat až tiebreak v závěrečném třetím setu, ve kterém byl šťastnější ten méně známý z obou Španělů.

Jaume Munar se tak může těšit na třetí kolo, kde změří své síly s Taylorem Fritzem. Postoupí Španěl dál?

Přečtěte si také naše další články, například o herci Willu Smithovi, který získal ocenění za film Král Richard. Pozvu vás také na podcast o studiích v Americe s Vivien Charvátovou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full