Hráč týdne: Jessica Pegula

Zdroj fotky: Getty Images

Jessica Pegula ovládla turnaj WTA 500 v Berlíně a své první letošní finále proměnila v zisk pátého titulu. Pro světovou pětku je to navíc premiérový titul na trávě. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Američanka Jessica Pegula se před prvním letošním grandslamem ukázala na turnaji v Adelaide, kde odehrála dva zápasy a před třetím vzdala utkání ve prospěch Rusky Kasatkiny. Na Australian Open došla jen do druhého kola. O měsíc později skončila v San Diegu na raketě Ukrajinky Marty Kostyuk v semifinále. Dále čekala Pegulu tisícovka v Indian Wells. Zde bohužel vypadla hned při svém úvodním zápase. Na konci března se představila na další tisícovce v Miami, kde došla až do čtvrtfinále. Zde jí stopku vystavila Ruska Ekaterina Alexandrova. Poté se ukázala na turnaji v Charlestonu, kde skončila v semifinále na raketě další Rusky Darii Kasatkiny. Poté odehrála dva zápasy na Billie Jean King Cupu a následně musela dva měsíce vynechat kvůli zdravotním problémům. Po pauze se Jessica Pegula ukázala na turnaji v nizozemském Hertogenboschi. Tady došla jen do druhého kola, jelikož ji srbská hráčka Aleksandra Krunič porazila po třech setech.

Berlínská jízda

Rodačka z Buffala vstupovala do turnaje jako nasazená čtyřka, čímž se vyhnula úvodnímu kolu. Její první soupeřkou se stala Chorvatka Donna Vekič, se kterou strávila na kurtu skoro hodinu a půl. Po dvou setech 4:6, 5:7 postoupila Jessica do čtvrtfinále. V něm se střetla s Češkou Kateřinou Siniakovou. Zápas rozehrály obě hráčky už v pátek. První sadu získala v tiebreaku Pegula, ale Siniaková záhy srovnala na 1-1. Hned na začátku třetího setu Siniaková při smeči podklouzla a brzy byla v manku 0:3. Česká tenistka se nechala ošetřit a v zápase pokračovala. Za stavu 4:2 pro Pegula se utkání přerušilo kvůli dešti. Sobotní dohrávku lépe zvládla Jessica, která si tímto zajistila své první kariérní semifinále na travnatém povrchu.

V něm změřila síly s krajankou a deblovou spoluhráčkou Coco Gauff. Úvodní dějství dospělo do stavu 5:5 a podávající Gauff přišla následně o svůj servis, čímž nabídla Pegule zakončení. Ta nabídku přijala a dostala se do vedení. Druhý set dospěl až do tiebreaku a za stavu 1:3 pro Pegulu byl zápas kvůli dešťové přeháňce přerušen a následně i odložen na další den.

Nedělní program

Jessica Pegula v neděli nejdříve dohrála semifinále proti své deblové parťačce Coco Gauff, aby mohla následně odehrát finále proti Rusce Anně Kalinskaye. Třicetiletá Američanka se na začátku zápasu dostala do vedení 3:0, ale o pět let mladší soupeřka později skóre srovnala a ve zkrácené hře neztratila jediný míček. Druhý set získala Pegula poměrem 6:4, ale začátek závěrečného setu jí vůbec nevyšel. V desátém gamu mohla zápas ukončit Kalinskaya, ale Jessica zvládla srovnat na 5:5. Poté si obě hráčky udržely své servisy, a tak o vítězce musel rozhodnout tiebreak. V něm zvítězila Pegula poměrem 7:3.

"Věděla jsem, že na tomto povrchu dokážu hrát dobře a dát si pár týdnů navíc na trávě se mi očividně vyplatilo," řekla Pegula. "Tento týden jsem hrála opravdu dobrý tenis a mám pocit, že jsem porazila několik opravdu dobrých holek, zejména na trávě. Mít možnost vybojovat takové vítězství je skvělé."

"Jess, jsi taková bojovnice, je hezké tě vidět zpátky na turné," řekla Kalinskaya po finále.

Jessica Pegula svým ziskem první trofeje na trávě navázala na triumfy z Washingtonu 2019, Guadalajary 2022, Montrealu 2023 a Soulu 2023.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full