Hráč týdne: Jiří Lehečka

Zdroj fotky: AFP

Jiří Lehečka se poprvé dostal do osmifinále na Wimbledonu. Bohužel odehrál jen dva sety, protože si zranil pravou nohu. I tak si, ale zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Výborný začátek grandslamu

Jednadvacetiletý Lehečka si v prvním a druhém kole Wimbledonu poradil se soupeři bez ztráty jediného setu. Nejdříve vyhrál nad Rakušanem Sebastianem Ofnerem 6:4, 6:4, 6:4 a poté vyřadil i Argentince Francisca Cerundola po sadách 6:2, 6:2, 6:2. V dalším kole se střetl s turnajovou šestnáctku a světovou patnáctkou Američanem Tommym Paulem. Boj o osmifinále trval skoro čtyři hodiny jelikož zápas musel rozhodnout až pátý set.

Úvodní sadu vybojoval Lehečka po dvou ztracených hrách Paula (6:2). Druhou musel rozhodnout až tiebreak, který získal hráč s číslem 37 poměrem 7-2. Ve třetí a čtvrté sadě Američan zabral a vyrovnal stav na 2:2. Poslední set trval jen 34 minut a vyhrál jej nejlépe umístěný Čech v žebříčku ATP 6:2. Jeho soupeřem pro osmifinále se stala světová trojka Rus Daniil Medveděv.

"Po mečbolu to byl neskutečný pocit. Zápas byl od začátku do konce tak náročný. Po nepovedeném jestřábím oku jsem myslel, že se půjdu zakopat pod zem. Naštěstí jsem byl schopný to rozdýchat a vrátit se v pátém setu ve velkém stylu," řekl novinářům Lehečka. "Myslím, že mu došla šťáva. Musel hodně běhat, byl pod tlakem," uvedl na adresu Paula.

Poslední minuty před zraněním

Osmifinálový zápas začal podáním Lehečky, který o něj hned přišel. Poté si už svoje hry udržel, ale první set získal Medveděv 6:4. Po úvodním dějství se však Jiří nechal ošetřovat. Po “medical time out” začal druhý set. První ztráta Lehečky přišla ve třetím gamu, kdy ji Daniil získal čistou hrou. Bohužel v sedmé hře opět nabídl Jiří svůj servis Rusovi, a tak druhá sada skončila výsledkem 6:2. Do třetího setu se Jiří Lehečka rozhodl už nenastoupit.

Daniil Medveděv tedy postoupil do čtvrtfinále, kde se potká s výhercem duelu Eubanks/Tsitsipas.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full