Hráč týdne: Jiří Lehečka

Zdroj fotky: AFP

Snový týden zažil Jiří Lehečka, poté co v Adelaide získal svůj premiérový titul na okruhu ATP. Česko tak dlouhé čtyři roky čekalo než zvedne krajan nad hlavu trofej pro vítěze na turnaji ATP. Naposledy se to povedlo Jiřímu Veselému. Bezpochyby je tedy jasné, kdo je naším “hráčem týdne”.

Cesta do finále

Jiří Lehečka vstupoval do dvěstěpadesátky v Adelaide jako sedmý nasazený. V prvním kole se střetl s kvalifikantem Australanem Adamem Waltonem, s kterým byl hotový po hodině a 11 minutách s výsledkem 6:1, 6:3. Dále ho čekal šampion Banja Luky z minulého roku Srb Dušan Lajovič. Ten Lehečku potrápil ve druhém setu, když jej získal poměrem 6:4 a srovnal tak stav na 1-1. Rozhodující sadu rozhodla šestá hra, kdy rodák z Mladé Boleslavi brejknul soupeře a lehce tak získal poslední set. Následně před ním stanula turnajová dvojka Nicolás Jarry z Chile. Žebříčkovou osmnáctku už viděl každý v semifinále, ale opak byl pravdou.

První set získal český tenista poměrem 6:4 i díky jednomu ztracenému podání Jarryho. V příští sadě mohli diváci vidět tři ztracené servisy, jelikož i Lehečka jednou věnoval svou hru soupeři. Naštěstí ten udělal dvě chyby, a tak výsledek 5:7 vyzněl lépe pro dvaadvacetiletého tenistu. Lehečkův postup do semifinále přinesl souboj se Sebastianem Kordou (3) s americko-českými kořeny. Favorizovaného Američana porazil Jiří hladce po hodině a 13 minutách po setech 6:2, 6:1.

Druhé finále

V druhém kariérním finále se jeho protivníkem stal Brit Jack Draper, který byl označen jako “lucky loser”. Zisk prvního dějství rozhodla sedmá hra, kdy rodák z Mladé Boleslavi ztratil svoje podání a Brit šel do vedení (6:4). Ve druhém setu si oba hráči drželi svoje servisy až do desátého gamu, kdy ho Draper ztratil. Po dlouhé 46. minutové sadě srovnal Lehečka na 1-1. Rozhodující dějství začal lépe Jiří, který vedl hned na úvod 3:0. V pátém gamu otočil nepříznivý stav svého podání, a poté už svoje dva servisy udržel. Po výsledku 6:4, 4:6, 3:6 si Lehečka došel pro svůj první ATP titul.

„Celý týden tady byl skvělý, organizátoři připravili tento turnaj na jedničku. Doufám, že se sem budu moc příští rok vrátit a zabojovat o obhajobu titulu. Fanoušci nás tady všechny celý týden hlasitě podporovali a vytvářeli moc fajn atmosféru,“ řekl Lehečka po finále. 

Český mladík se v žebříčku ATP posune na 23. místo a stane se tak prvním Čechem v TOP 25 od roku 2018, kdy se mezi elitou držel Tomáš Berdych. Už za dva dny ho čeká první kolo na Australian Open, kde změří síly se Španělem Bernabem Zapatou Mirallesem a o den později si zahraje čtyřhru po boku Petra Nouzi. České duo se setká s americkým ve složení Lammons/Withrow. 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full