Hráč týdne: Julie Štruplová

Zdroj fotky: ČTS

Dva týdny, dva finálové zápasy. Osmnáctiletá Julie Štruplová se v posledních dvou týdnech zúčastnila turnajů v ITF v turecké Antalyi. I přes prohru ji ale čeká velký skok v žebříčku. Díky svým výkonům je tentokrát "hráčem týdne" právě ona.

Úspěšné tažení v Antalyi

V posledních dvou týdnech se v turecké Antalyi odehrály dva turnaje kategorie ITF s dotací 15 000 USD. Na obou z těchto akcí startovala Češka Julie Štruplová a na obou z nich se jí velmi dařilo. Předminulý týden došla jako druhá nasazená do finále, kde prohrála ve dvou těsných setech s Japonkou Kuramochi.

Minulý týden se jako třetí nasazená postarala o stejný výsledek. Turnajem procházela bez ztráty setu. V úvodních třech zápasech byla v roli jednoznačné favoritky, a to také potvrdila. Bez problémů porazila Italku Zanolini (6-1, 6-3), Turkyni Eraydin (7-5, 6-1) a Slovenku Jaškovou (6-3, 6-0). Až semifinále přineslo napínavější zápas. S Belgičankou Wandewinkel odehrála až dvě hodiny dlouhé utkání. I tentokrát ale dokázala vyhrát bez ztráty setu po výsledku 7-6, 7-5.

Ani druhé finále nedopadlo úspěšně 

Včera měla šanci výsledek z předchozího turnaje vylepšit a získat druhou trofej mezi dospělými. Tentokrát se utkala s pátou nasazenou Dariou Lodikovou z Ruska. Utkání začala lépe právě osmnáctiletá Češka, když vyhrála první set poměrem 6-4. Soupeřka ale výrazně zlepšila svůj výkon a Julie nakonec prohrála 6-4, 0-6, 2-6. I přes jednoznačné výsledky posledních dvou setů zápas trval téměř tři hodiny.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílel uživatel @juliestruplova

Julie Štruplová prohrála i druhé finále v řadě. I tak ji ale díky dvěma účastem ve finále čeká velký skok žebříčkem, a to konkrétně o 40 pozic. Z 510. místa se posune na 470. příčku. Zatím svůj jediný titul vyhrála minulý rok ve Frýdku-Místku.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full