Hráč týdne: Karolína Muchová

Zdroj fotky: Tennis Majors

Karolína Muchová je poslední českou zástupkyní ve dvouhře na Roland Garros. Včera vybojovala premiérový postup do čtvrtfinále na kurtu Suzanne Lenglenové. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Čtyři zápasy se ztrátou jednoho setu

První kolo bylo pro Karolínu Muchová takzvaným “křest ohněm„, jelikož musela porazit světovou osmičku Marii Sakkariovou. V prvním setu vedla řecká tenistka 3:0, ale vzápětí Muchová srovnala na 3:3. V jedenácté hře přišla o své podání Sakkariová a Češka mohla doservírovat úvodní sadu. Jenže v další části Řekyně zabojovala a vzala soupeřce servis, takže o vítězce prvního setu musel rozhodnout tiebreak. Ten nakonec získala Muchová poměrem 7-5.

Druhý set začal stejně jako ten první, protože světová hráčka s číslem 43 prohrávala 0:2. Jenže následující tři hry získala a vedení se obrátilo. Poté si obě držely svoje podání, ale ve dvanáctém gemu Muchová využila dva mečboly a zvítězila 7:5.

V příštím kole změřila síly s Argentinkou Nadiou Podoroskou, která jí nadělila kanára ve druhé sadě zápasu. Ta úvodní patřila Karolíně výsledkem 6:3 a poslední byla delší o tři minuty než ta první a skončila stejným poměrem. Ve třetím kole Muchová vybojovala premiérové osmifinále na Roland Garros, i když byla nachlazená. Světovou dvacet sedmičku, Rumunku Irinu-Cameliu Beguovou, porazila na třetí pokus po hodině a 34 minutách 6:3 a 6:2.

"Jsem fakt nadšená. Nechtěla jsem proti Irině prohrát potřetí za sebou. Čekala jsem těžké utkání. Nechtěla jsem polevit a snažila se být víc agresivní než v předchozích zápasech," řekla po zápase Muchová.

Duel proti "lucky loser"

Osmifinálový zápas odehrála proti “šťastně poražené„ Rusce Elině Avanesjanové, která je v žebříčku 134. V úvodní části zápasu vedla Karolína 2:0, ovšem hned přišlo srovnání od soupeřky. Následně česká tenistka sebrala dvě podání sokyni a vedla už 5:2, ale Avanesjanová vytěžila osmou hru pro sebe a šla podávat. Svou si udržela a řada byla na Muchové, která využila setbol. Na začátku druhého setu vedla Muchová už 4:1, jenže poté přišla dvakrát o svoje podání a Ruska snížila na 3:5. V deváté hře měla Karolína tři mečboly a podařilo se jí využít až ten poslední, který znamenal vítězství 6:3.

„Jsem šťastná, že jsem vyhrála, ve druhém setu jsem byla trochu nervózní, takže děkuju divákům, že mě hnali,“ zhodnotila Muchová.

S finalistkou Roland Garros z roku 2021 Ruskou Anastasia Pavlyuchenkovou se utká zítra v boji o semifinále, a bude to jejich třetí vzájemný zápas s bilancí 1:2 pro ruskou tenistku. Ta se aktuálně nachází na 333. místě v žebříčku WTA.