Hráč týdne: Kei Nishikori

Zdroj fotky: AFP

Kei Nishikori se na kurty vrátil po skoro dvou letech a hned na prvním turnaji získal titul. Bývalý čtvrtý hráč světa se zúčastnil challenger v Portoriku, v němž celý týden nečelil žádnému hráči z TOP 250. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Pět zápasů se ztrátou jednoho setu 

Kei Nishikori absolvoval turnaj díky divoké kartě. V prvním kole si po hodině a 44 minutách poradil s Američanem Christianem Langmem po setech 6:2, 6:4. Druhé kolo odehrál proti nasazené sedmičce Mitchellovi Kruegerovi. Američan mu sebral úvodní set, ale Kei mu už poté nedal šanci a po výsledku 4:6, 6:3, 6:2 postoupil do čtvrtfinále.

V něm musel porazit Australana Adama Waltona. Japonci se podařilo na začátku hry ukrást soupeři podání, a tak první sadu vyhrál 6:4. V té druhé mu byly nabídnuty dva servisy protivníka, které zvládl využít a šel do semifinále. V tomto utkání se postavil proti jednadvacetiletému Brazilci Gustavu Heidemu a po setech 6:4, 6:2 postoupil do finále.

Ve finále se třiatřicetiletý Nishikori střetl s o několik let mladším hráčem Američanem Michaelem Zhengem. Zápas trval přes hodinu a 40 minut. První sadu vyhrál Kei po dvou ztrátách soupeře ovšem ve druhé byl průběh o něco zajímavější. Hned první podání ztratil Zheng, ale ve čtvrté hře o něj přišel i Japonec. Následovala opět ztráta Američana a při jeho dalším servisu ho znovu získal protivník. Osmý game získal Michael brejkbolem a poté si udržel svou hru. Řada byla na Nishikorim, který o ni přišel a najednou to bylo 5:5. Pak přišel brejkbol a následně si svůj servis zvládl uhrát Kei. Pro něj to byl první titul od ledna 2019, kdy ovládl australský Brisbane.

"Ahoj, jsem velmi šťastný, vyhrál jsem titul tento týden v Portoriku a také způsob, jakým jsem hrál. Bylo to opravdu na vysoké úrovni a víc si přát nemůžu. Můžu hrát pět zápasů v řadě a moje tělo je v pořádku. To je nejdůležitější, být zdravý a doufám, že budu pokračovat," řekl Nishikori v rozhovoru pro ATP Challenger Tour.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full