Hráč týdne: Linda Nosková

Zdroj fotky: Tennis Majors

Osmnáctiletá Linda Nosková bojovala včera o svůj první titul na elitním okruhu na turnaji Livesport Prague Open, který se konal na pražské Stromovce. Bohužel její soupeřka Japonka Nao Hibinová byla proti. I přes neúspěch ve finále si ale česká hráčka zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Cesta do finále

Nasazená čtyřka Livesport Prague Open se v prvním kole utkala s Američankou Elvinou Kalievou a po setech 6:1, 6:2 ji čekala v dalším kole Ankita Rainová. S tou byla Linda hotová za skoro dvě hodiny, jelikož Indka vybojovala první set. Ve čtvrtfinále Linda změřila síly se Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou. První set vyhrála Nosková kanárem a ve druhém uhrála soupeřka pouze dvě hry. Následovalo semifinále kde se její sokyní stala Němka Tamara Korpatschová. Utkání se sice mělo odehrát už v sobotu, ale deštivé počasí to neumožnilo. Následující den rodačka ze Vsetína povolila protihráčce vyhrát jen dva gamy a postoupila do finále. Na něj si ale musela Nosková počkat, protože vydatný déšť komplikoval druhý semifinálový zápas, kde proti sobě stály Rumunka Jaqueline Cristianová a Japonka Nao Hibinová. Česká hráčka tedy do poslední chvíle nevěděla proti komu nastoupí a dozvěděla se to až několik minut před začátkem finále.

První set rozehrála Linda Nosková a ve čtvrté hře vedla 3:1. Jenže pak přišlo ztracené podání, které se opakovalo při devátém gamu. Japonka tak získala první sadu s výsledkem 6:4. I druhý set začínala Linda. Ta nabídla své soupeřce tři ztráty, které nakonec dokázala Hibinová využít a mohla slavit svůj třetí titul na okruhu WTA.

"Přišlo mi, že to na mě všechno úplně dolehlo. Hrálo roli i to, že jsem včera nevěděla, s kým hraju. Ani počasí nebylo dnes úplně nejpříjemnější. Byl vítr, který nemám v lásce. Začala jsem fajn, ale poté se zastavila. Soupeřka začala hrát nepříjemně a já do toho furt chodila i přes ten vítr. Netrefovala jsem místa, která jsem chtěla a která bych normálně trefovala," řekla Nosková po finále.

Linda Nosková díky postupu do finále poskočila ze 71. příčky na 52. Dnes měla odehrát svůj první zápas na turnaji v Montrealu, jenže kvůli odloženému programu a pozdějšímu finále v pražské Stromovce se nakonec odhlásila. Svou další tenisovou kapitolu začne psát na turnaji v Cincinnati, který začne 14. srpna.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full