Hráč týdne: Linda Nosková

Zdroj fotky: Getty Images

V Praze došla do semifinále a porazila i hráčku z TOP 40. Ano, mluvíme o Lindě Noskové, která minulý týden dokráčela téměř k branám finále. Právem jí tedy patří místo v naší rubrice hráč týdne.

Týden nám utekl jako voda a máme tu dalšího hráče týdne. Patrně by někoho mohlo napadnout, že hráčem týdne by se měla stát Marie Bouzková, která si na Livesport Prague Open došla pro vysněný premiérový titul. Nicméně, Marušku jsme měli v rubrice hráče týdne poměrně nedávno, proto jsme se rozhodli dát prostor vycházející hvězdě Lindě Noskové, která zdárně prošla až do semifinále, kde byla nad její síly právě Maruška. A určitě si zaslouží označení hráč týdne.

Přechod mezi dospělé

Přestože se Linda Nosková dostala na okruh mezi dospělé teprve nedávno, můžeme říct, že tento přechod zvládla skvěle. V loňském roce vyhrála hned čtyři ITF turnaje. Letošní sezónu odstartovala více než dobře. Již na začátku dubna si došla pro trofej na halovém turnaji v Croissy-Beaubourg ve Francii.

Antuka z počátku nepřinesla větší úspěchy, ale na French Open zvládla tříkolovou kvalifikaci a vypadla v prvním kole po vyrovnaném boji s Emmou Raducanu. Po druhém grandslamu sezóny došla Nosková do semifinále turnaje na Makarske.

Vynechání juniorských grandslamů

Linda Nosková se s ohledem k žebříčku rozhodla vynechat juniorské grandslamy, což se svým způsobem vyplatilo, jelikož v německém Versmoldu došla až do finále a přehrála Belgičanku Ysaline Bonaventure po setech 6:1 a 6:3. Jedná se zatím o nejcennější trofej, kterou Nosková získala.

Vyřazení Cornet a vstup do TOP 100

Nosková se dostala do hlavní soutěže Livesport Prague Open na divokou kartu a přál jí i tak trochu los, jelikož do prvního kola dostala Natalii Vikhlyantsevu, která postoupila jako šťastná poražená z kvalifikace. Opravdová výzva přišla až v dalším kole, kde jí čekala Alize Cornet. Aktuálně hráčka patřící do TOP 40. Dlouhá bitva přinesla pády i vzestupy, ale Linda to nakonec zvládla po setech 7:5, 1:6 a 7:6(7).

Ve čtvrtfinále změřila síly s Japonkou Nao Hibino, která sice nefiguruje v žebříčku příliš vysoko, ale na turnaji v Praze se jí dařilo a vyřadila i Barboru Krejčíkovou. Linda tento zápas také zvládla, když jí soupeřka v druhém setu za stavu 4:2 z pohledu Češky vzdala.

Semifinále bylo pro Lindu už konečnou stanicí, jelikož nestačila na obranu Marie Bouzkové, leč naděje v prvním i druhém kole byly. Zápas skončil po setech 7:6(4) a 6:3. Nosková sice nedosáhla na finále, ale herně a žebříčkové se posunula. Aktuálně jí patří 94. pozice v žebříčku WTA a je zároveň nejmladší tenistkou v TOP 100.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full