Hráč týdne: Maria Sakkari

Zdroj fotky: Getty Images

Maria Sakkari získala o víkendu svoji první trofej kategorie Masters 1000. Pro Řekyně je to její druhý titul na okruhu WTA. Poprvé slavila zisk titulu před čtyřmi lety na turnaji v Rabatu (WTA 250). Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Týdenní pouť za nejcennější trofejí

Prvnímu kolu se Maria Sakkari vyhnula díky volnému losu, a navíc byla do turnaje nasazená jako dvojka. Poprvé se tak ukázala na mexickém tvrdém povrchu proti Australance Storm Hunter. Osmadvacetiletá Řekyně vyřadila soupeřku po hodině a dvaceti minutách po setech 6:2, 6:4. V dalším kole změřila síly s Italkou Camilou Giorgi a opět to zvládla bez ztráty setu (6:2, 6:2). Na rodačku z Athén ve čtvrtfinále čekala Kolumbijka Emiliana Arango. S ní byla hotová po dvou setech (6:3, 6:4) a postoupila tak do semifinále.

O postup do finále se porvala s nasazenou trojkou Caroline Garciou. Ani Francouzka nedokázala vzít Sakkari set. V první sadě uhrála Garcia pouze tři gamy a ve druhé dostala od soupeřky kanára. Šampionka z Rabatu v roce 2019, tak po hodině a 12 minutách postoupila do finále. Její protihráčkou se stala 111. hráčka světa, Američanka Caroline Dolehide, která je aktuálně na 42. místě.

První set finálového zápasu byl pro diváky nejzajímavější, jelikož měl dvanáct her. Jako první o své podání přišla Američanka ve třetím gamu, ale Sakkari jí ho vrátila v osmém. V jedenácté hře ztratila svůj servis rodačka z Hinsdale a řecká tenistka potvrdila roli favoritky, když nezaváhala a dvanáctý game uhrála. Druhá sada měla jen devět her, protože Dolehide přišla dvakrát o své podání. Díky tomu mohla Sakkari zvednout nad hlavu trofej z tisícovky.

"Chci poděkovat trenérovi Tomovi (Hillovi), který je se mnou pět let a společně jsme čekali čtyři roky na druhý titul. Tohle je největší vítězství v mé kariéře," řekla Sakkari s nejcennější trofejí v ruce.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full