Hráč týdne: Novak Djokovič

Dnes nebylo pochyb o tom, komu bude věnována rubrika Hráč týdne. Novak Djokovič bojoval v průběhu celého Australian Open především sám se sebou, a nakonec zvedl nad hlavu desátou trofej z tohoto grandslamu. Zároveň dohnal Nadala v počtu grandslamů a vrátil se na post světové jedničky.

Novak Djokovič to dokázal. V Melbourne kraloval a ukazuje, že ještě neřekl poslední slovo. Po zvláštním loňském roce plném zklamání se Srb vrátil v plné síle. Loni vše začalo v Austrálii. Po lednovém vyhoštění ze země nebylo dlouho jasné, zda se k protinožcům letos podívá. Nakonec vše proběhlo hladce a jedna z tenisových legend se mohla turnaje zúčastnit a bojovat o rekordní trofej.

Cesta za vítězstvím

Novak Djokovič se během své cesty pro desátou trofej z Australian Open střetl se sedmi hráči. Nejdéle jej na kurtu udržel Grigor Dimitrov, který s ním svedl bitvu dlouhou 3 hodiny a sedm minut. Zbytek zápasů trval pod tři hodiny. Carballes Baena vzdoroval 2 hodiny a 3 minuty, Andrej Rubljov o dvě minuty déle a domácí miláček Alex De Minaur zvládl vzdorovat 2 hodiny a 7 minut.

Stefanos Tsitsipas se po prvním setu trvajícím 36 minut zmátořil. Ani zpřesnění úderů a větší důraz však mladému Řekovi nestačili k úspěchu. Djokovič slavil po necelých třech hodinách poměrem 6:3, 7:6 a 7:6.

Srbský velikán tak slavil svou rekordní dvaadvacátou grandslamovou trofej a dorovnal Nadala. V Austrálii se mu nadmíru daří, vyhrál tam už 28 zápasů v řadě, což dělá čtyři trofeje pro šampiona v Melbourne.

Po proměněném mečbolu vyšplhal až do svého boxu, kde se neubránil emocím. Tohle vítězství pro něj znamenalo opravdu hodně. Což potvrdil přímo v rozhovoru na kurtu.

„Musím říct, že to byl asi nejnáročnější turnaj, jaký jsem v životě odehrál. Vloni jsem tu nebyl a letos jsem se na něj vrátil. Chtěl bych poděkovat všem lidem, díky kterým jsem se cítil v Melbourne tak příjemně. Vzhledem ke všem okolnostem je to pravděpodobně mé největší vítězství v životě,“ sdělil Novak Djokovič.

Nadal s Djokovičem mají na kontě 22 grandslamů. Z posledních 19 turnajů velké čtyřky získali 16 trofejí. Jedinými narušiteli této dominance byli Thiem, Medveděv a Alcaraz. Souboj o historické prvenství v počtu grandslamů mezi muži pokračuje…