Hráč týdne: Petra Kvitová

Zdroj fotky: Getty Images

Petra Kvitová o víkendu získala první trofej v této sezoně. Ve finále na Miami Open porazila úřadující wimbledonskou šampionku Elenu Rybakinu ve dvou setech. Pro rodačku z Bílovce je to 30. titul na okruhu WTA. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Cesta k titulu

Už minulý víkend nastoupila Petra Kvitová do svého prvního utkání na Miami Open. Její soupeřkou byla krajanka Linda Nosková, kterou porazila ve dvou setech 6:3 a 6:0. V dalším kole vyhrála proti Chorvatce Donně Vekič. První sadu zvládla poměrem 6:4 ovšem v té druhé rozhodl až tiebreak. V osmifinále narazila na Rusku Varvaru Grachevu. Ta se rvala o vítězství, ale Češka jí dovolila sebrat jen jedno podání z obou setů (7:5, 7:6). Ve čtvrtfinále hrála opět proti Rusce. Ekaterina Alexandrova vzala jako jediná Kvitové set. Výhrou ve čtvrtfinále zlomila Petra prokletí, protože její poslední starty v Miami skončily vždy v této fázi.

Semifinále přineslo zajímavý průběh utkání. Rumunka Sorana Cirstea vedla v prvním setu 5:2 a vypadalo to, že je první sada u konce. Jenže třiatřicetiletá svěřenkyně Jiřího Vaňka zabojovala a nakonec zvítězila v prvním setu 7:5. Druhá sada přinesla ztrátu hned prvního podání, které rozhodlo o vítězství Češky. Ve finále narazila na úřadující wimbledonskou šampionku Elenu Rybakinu.

Zlomový tiebreak

První set finálového zápasu rozhodl celé utkání. Obě hráčky si držely své podání, ale Petra ho dokázala své soupeřce vzít a vedla 5-4. Už to vypadalo na zisk setu, ale Elena vyrovnala na 5-5. Poté každá vyhrála své podání a bylo jasné, že bude rozhodovat tiebreak. Ten nakonec urvala Kvitová, i když to byl boj. Zkrácená hra skončila poměrem 16:14. Ve druhém setu už dominovala aktuálně desátá hráčka žebříčku WTA.

"Tie-break rozhodl celý zápas. Byl nejdelší v mé kariéře, ale nějak jsem to zvládla. Na jeho začátku měla (Rybakinová) tolik es, že jsem ani nemohla hrát," líčila vítězka po zápase. Dále dodala: "Beru jako velké pozitivum, že stále můžu hrát s těmi nejlepšími. Jsem hrdá na to, že i ve svém věku můžu vyhrávat velké turnaje."

Petra se také vyjádřila ke své soupeřce: "Gratuluju Jeleně nejen k výbornému turnaji, ale k celé dosavadní sezoně. Má skvělý servis a je pro mě ctí s ní hrát na jednom kurtu."

Kvitová po pěti letech vyhrála turnaj WTA 1000, čímž si zajistila postup o dvě příčky ve světovém žebříčku. Ve svém věku se stala druhou nejstarší vítězkou turnaje v Miami, první místo patří Sereně Williamsové, a vůbec první Češkou.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full