Hráč týdne: Rafael Nadal

Zdroj fotky: Getty Images

V naší pravidelné rubrice Hráč týdne vám představujeme hráče, který podle nás zaznamenal v uplynulém týdnu nejlepší nebo překvapující výsledek. Nyní to nemůže být nikdo jiný, než hvězda světového tenisu Rafael Nadal, který získal svůj 21. grandslamový titul a osamostatnil se tak od dvojice Djokovič a Federer v počtu grandslamových titulů.

Stále se s ním musí počítat

Rafael Nadal byl poslední dobou velice podceňovaným hráčem. Minulou sezónu neměl vůbec špatnou, tedy její první polovinu. V té druhé toho kvůli vleklým zraněním moc neodehrál a loučil se už začátkem srpna po nevydařeném turnaji ve Washingtonu. Vynechal také travnatou část sezóny a nepřidal ani grandslamový titul z jeho oblíbeného French Open.

Na konci sezóny, tedy spíše v začátcích přípravy na tu novou, se zúčastnil exhibice v Abú Dhabí.  Ta pro něj ale byla velice smolná. Nepovedlo se mu vyhrát ani jeden ze dvou zápasů, a co víc, k jeho smůle se tam nakazil covidem, stejně jako mnoho dalších tenistů. Pro něj to byl rozhodně zásah, jelikož místo přípravy na první grandslam roku se strachoval, zda do Austrálie vůbec odletí.


Vše nakonec stihl, a ještě před startem na Australian Open se zúčastnil přípravného turnaje v Melbourne, kde se dokonce radoval z titulu. Na start grandslamu se tak naladil víc než optimálně. Před turnajem se řešila otázka, zda bude o 21. grandslamový titul usilovat také Novak Djokovič. Tomu ale byla bohužel účast na turnaji zakázána, a tak jediným a prvním hráčem, který to mohl dokázat, byl Rafael Nadal.

Nejen antukový král?

Španělský tenisový bůh je označován jako antukový král. To je samozřejmě pravdou a nic se na tom nezmění, jelikož antuka byla, je a bude jeho teritoriem. Nicméně Nadal již několikrát ukázal, že dokáže svůj zarputilý a silový tenis předvádět na všech typech povrchu. Grandslam u protinožců byl ale Rafův nejméně oblíbený. Získal tam pouze jeden ze svých 20 grandslamových titulů. Nyní přidal druhý, a své číslo tak zvedl na 21. Osamostatnil se tak v čele tenisových velikánů a za sebou nechal Rogera Federera a Novaka Djokoviče. Hlavně Srb ho v následujících letech bude chtít z tohoto trůnu sesadit a uvidíme, kdy a jestli vůbec se mu to povede.Nadalovo zaváhání ve čtvrtfinále, pak jednoznačné semifinále

Rafael Nadal to při své cestě turnajem neměl vůbec jednoduché. Narazil na mnoho skvělých tenistů. Postupně vyřadil Girona, Hanfmanna, Khachanova a Mannarina. Pak přišlo na řadu čtvrtfinále a v něm urputná bitva s mladým Kanaďanem Denisem Shapovalovem, který byl pro Španěla tou největší zkouškou. Duel rozhodoval až závěrečný pátý set a tím šťastnějším byl Rafael Nadal.

V semifinále ho čekal Ital Matteo Berrettini. Zápas byl jasně v režii španělského mága a s výjimkou třetího setu si Berrettini ani neškrtl.

Finále a velice očekávaná bitva s Daniilem Medvedevem. První dva sety vyšly lépe ruskému tenistovi, který si skvěle poradil s rotací Nadalových míčků, což dělá mnohým tenistům problémy. Ve třetím setu se ale Medvedev zlomil a Nadal pomalu přebíral otěže zápasu, až nakonec dokázal dokráčet pro vítězství 3:2 na sety.


Zmiňme, že před začátkem turnaje se spíše věřilo Medvedevovi, Zverevovi či Tsitsipasovi. Okolnosti se však sešly tak, že se Španěl mohl radovat z vytouženého 21. grandslamového titulu.

V nejbližší době také očekávejte nový podcast, kde zhodnotíme celé Australian Open.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full