Hráč týdne: Simona Halep

Zdroj fotky: Getty Images

Simona Halep se od roku 2020 potýkala se zraněním. To jí nedovolilo hrát na té nejvyšší úrovni jako v předchozích letech. Letos se pomalu, ale jistě vrací do pozice, ve které byla předtím. Minulý týden potřetí vyhrála National Bank Open v Kanadě a vrátila se do TOP 10. Proto jí určitě náleží označení hráč týdne.

V oblíbené Kanadě našla Halep ztracenou formu

Simona Halep odehrála letošní první turnaj v Americe ve Washingtonu. Tam prošla do druhého kola, kde skrečovala po prvním prohraném setu zápas proti Anně Kalinskaye. Následně se přesunula do Toronta. Zranění zřejmě nebylo tak vážné a dovolilo jí startovat.

První soupeřkou Simony byla kvalifikantka Donna Vekič, které povolila pouze dvě hry. Ve dvou setech následně porazila i Zhang Shuai, Jil Teichmann a ve čtvrtfinále Coco Gauff. Ta se po turnaji stala světovou jedničkou ve čtyřhře. První třísetová bitva čekala Rumunku v semifinále. Halep musela otáčet zápas proti Jessice Pegule. Nakonec vyhrála po setech 2-6, 6-3, 6-4.

Ve finále na bývalou světovou jedničku čekala Brazilka Beatriz Haddad Maia. Ta se na začátku zápasu dostala do vedení 3-0. Simona ale získala šest her v řadě a první sadu vyhrála poměrem 6-3. Skvělý výkon Brazilka předvedla ve druhém setu, který vyhrála poměrem 6-2. Ve třetí sadě si Halep hned na začátku vytvořila vedení s breakem. To udržela a nakonec vyhrála po setech 6-3, 2-6, 6-3. Získala tak 24. titul v kariéře.

Návrat do elitní desítky

Pro Simonu Halep je zisk tohoto titulu velice cenný. Od podzimu 2020 se potýkala se zraněním, kvůli kterému vypadla z TOP 10. Až letos se jí začalo opět dařit. Vyhrála turnaj v Melbourne a ve Wimbledonu došla do semifinále. Díky vítězství v Torontu se navíc vrátila do TOP 10 a to konkrétně na 6. místo.

Zapsala se také do historie turnaje. Pro Rumunku je to třetí trofej z této akce. Stejným počtem trofejí se může pyšnit Serena Williams a Martina Navrátilová. O jeden pohár více má pouze Monica Seles a Chris Evert. Stala se také 6. hráčkou, která turnaj dokázala vyhrát jak v Montrealu, tak i v Torontu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full