Hráč týdne: Tallon Griekspoor

Zdroj fotky: ATP Challenger Tour

Minulý týden se rozběhl velký turnaj v Indian Wells a na hlavním okruhu se tak jiné turnaje nehrály. Konalo se ale několik challengerových turnajů a z titulu z jednoho z nich, konkrétně z toho v Neapoli, se radoval Nizozemec Tallon Griekspoor. Ten v neděli vyhrál už svůj pátý letošní challenger a druhý v řadě. Za tento výkon si rozhodně zaslouží označení hráč týdne.

Skvělé výsledky přišly v Praze

Jak už bylo řečeno v úvodu, Griekspoor letos vyhrál pět challengerových turnajů. První titul si připsal v květnu na turnaji v Praze, který se konal v klubu 1. ČLTK Praha. Na turnaj přijel v pozici 143. hráče světa a mezi nasazenými nefiguroval. Na cestě k titulu v Praze vyřadil například Lukáše Rosola, nebo v semifinále prvního nasazeného Norberta Gombose. Jediný set, který na turnaji ztratil, byl první set ve finále. Jeho soupeř Oscar Otte jej vyhrál poměrem 7-5, ale Griekspoor dokázal zápas otočit ve svůj prospěch a zvítězil po setech 5-7, 6-4, 6-4. Titul z Prahy jej na žebříčku posunul o třináct příček výše, tedy na 130. místo. 

O měsíc později vyhrál svůj druhý letošní titul, tentokrát v sousedním Slovensku v Bratislavě. Tento turnaj byl pro Nizozemce podle zápasových výsledků náročnější. Hned tři zápasy se netáhly do tří setů. Postupně vyřadil Ignatika, Dieze, Lehečku, Kližana a ve finále Baeze. Výhra pro něj znamenala posun o jedenáct míst na 120. pozici.

Následně se o týden později poprvé kvalifikoval do hlavní soutěže grandslamu na Wimbledonu. V prvním kole jej ale ve třech setech vyřadil Alexander Zverev. 

Po Wimbledonu se vrátil na antuku, na které odehrál domácí turnaj v Amerstfootru. První dva zápasy ovládl bez ztráty setu, ale pak ho čekala samá třísetová utkání. Porazil Geertse, Vrbenského, Coppejanse a Hoanga. Jeho finálovým soupeřem byl krajan Botic Van De Zandschulp. Toho porazil po setech 6-1, 3-6, 6-1 a pro Tallona to opět znamenal posun v žebříčku, a to na jeho karierní maximum – 105. místo.   

Čtvrtého titulu se dočkal před dvěma týdny. Získal jej opět na antuce, tentokrát ve španělské Murcii, kde plnil roli druhého nasazeného. Zajímavý průběh měl jeho čtvrtfinálový zápas proti Milanovi Zekičovi ze Srbska. Griekspoor opanoval první set jasně 6-0 a nepředpokládalo se, že by Zekič dokázal zápas zkomplikovat. Opak byl ale pravdou. Srb vyhrál druhý set také 6-0 a rozhodnout musel třetí set. V něm byl lepší Griekspoor, který jej získal poměrem 6-3. Ve finále svedl velkou bitvu s prvním nasazeným Robertem Carballesem Baenou. Domácího hráče udolal 3-6, 7-5, 6-3 a v novém vydání žebříčku se posunul na 118. místo.

Banner web_karta

Pátý titul roku 2021

Uběhl pouhý týden a Griekspoor se v dobrém rozpoložení přesunul na turnaj v Neapoli. V prvním kole mu ulehčila postup skreč soupeře po prvním setu, který Tallon vyhrál 6-4. Zato ve druhém kole musel podstoupit třísetový zápas proti Alexanderu Ritschardovi, kterého udolal po setech 3-6, 7-5, 6-1. Čtvrtfinále zvládl ve dvou setech, ale v semifinále proti turnajové jedničce Stefanovi Travagliovi musel stav zápasu opět otáčet. Nakonec ho porazil po setech 2-6, 6-4, 6-2. Ve finále si už ale hladce poradil s domácím Andreou Pellegrinim, kterého porazil 6-3, 6-2. Pro Nizozemce to znamenalo, že opanoval sedmý challengerový titul v kariéře a pátý v této sezóně. Stal se také prvním Nizozemcem od roku 2010, který v jedné sezóně vyhrál pět turnajů. Tehdy se to podařilo Robinovi Haasemu. 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full