Hráč týdne: Taylor Fritz

Zdroj fotky: Getty/ATP

Prvenství v anketě Hráč týdne si jednoznačně zaslouží americká tenisová jednička Taylor Fritz. Ten minulý týden vyhrál tenisové Masters v Indian Wells a zároveň se objevil poprvé v kariéře v TOP 10 světového žebříčku. Ukončil také dvacetizápasové tažení Rafaela Nadala a dopřál mu první porážku v sezóně.

Nevýrazný začátek roku

Taylor Fritz patří do mladší tenisové generace okolo Alexandera Zvereva nebo Stefanose Tsitsipase. Těmito hráči byl po svou kariéru poněkud zastíněn. Už koncem minulého roku na odloženém turnaji v Indian Wells uhrál semifinále a vypadalo to, že se mu začne blýskat na lepší tenisové časy.

Stalo se tak, později v Petrohradu přišlo finále a na Masters v Paříži čtvrtfinále. Zbytek tenisové sezóny odehrál na exhibicích v Americe a Abú Dhabí.

Začátkem roku sice zaznamenal pár výher, především účast v osmifinále Australian Open stojí za zmínku, nicméně potom to taková jízda nebyla. Jak v Dallasu, tak v Acapulcu nedokázal vyhrát dva zápasy v řadě. V Dallasu skončil na raketě Marcuse Girona a na podniku v Acapulcu ho překvapivě porazil nevýrazný Yoshihito Nishioka.

Pohádka se šťastným koncem

Na řadu přišlo Masters v tenisovém ráji. Tolik oblíbený turnaj v Indian Wells, kterému je také přezdíváno pátý grandslam sezóny. Prostředí na tenis je tam výborné, a tak není divu, že tam každý tenista hraje velice rád a na sto procent.

V prvním kole měl dvacátý nasazený Fritz volný los. V druhém kole čelil nebezpečnému Polákovi Kamilu Majchrzakovi. Tomu však nedal sebemenší šanci a vyprovodil ho z kurtu velice hladce a velice rychle.

Třetí kolo, osmifinále a čtvrtfinále byla shodná v tom, že v nich Fritz vždy ztratil set. Asi nejvíce se však zapotil v osmifinále s Alexem de Minaurem, který vyhrál úvodní sadu poměrem 6:3 a Fritz tak musel celý zápas otáčet. Nakonec se mu to povedlo a další dva sety už šly v jeho prospěch 6:4 a 7:6.

Semifinále přineslo veliké překvapení

V semifinále ho čekal Andrey Rublev. Rus, který má skvělou formu, byl v zápase favoritem a nepředpokládalo se, že by Američan mohl zvítězit. Opak byl pravdou a Fritz dokonce s Rublevem neztratil ani set. Radovat se tak mohl z premiérového postupu do finále Masters, což je snem každého tenisty.

Ve finále ho nečekal nikdo jiný než nestárnoucí legenda Rafael Nadal. Ten měl před zápasem neuvěřitelnou bilanci výher 20:0 a rozhodně o ni nechtěl přijít. Už od úvodního míčku to byl ale Fritz, kdo měl během zápasu navrch. Nadal jako by nebyl ve své kůži – na podání si nebyl vůbec jistý a ani v mezihře mu to nešlo. Fritz měl proto cestu k titulu o něco lehčí, ale určitě není na místě shazovat jeho výkon. Po celý turnaj předváděl úchvatné výkony a titul z kalifornské pouště si zasloužil.


Budeme rádi, pokud si přečtete naše další články, třeba o tom, jak celé finále probíhalo. Včera také vyšel třetí díl našeho nového pořadu Tenisová stopa, kde každý týden probíráme novinky z tenisového světa.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full