Hráč týdne: Tommy Paul

Další článek do rubriky „Hráč týdne“ je tady. Nyní bude o hráči, který si připsal minulý týden svůj první titul pod hlavičkou ATP. Je jím americký šikula Tommy Paul. Úspěch zapsal ve švédském Stockholmu, kde velice překvapil širokou tenisovou veřejnost.

Zdroj fotky: ATP
Paul zaznamenal skvělý týden

Pět zápasů v řadě dokázal Tommy Paul minulý týden vyhrát a díky tomu se dočkal svého prvního titulu na okruhu ATP. Tolikrát za sebou na hlavním okruhu ještě zvítězit nedokázal. Občas mu chyběla konzistentnost výkonů. Byl a je znám tím, že dokáže porazit a zahrát skvělý zápas takřka s kýmkoliv, nicméně to nedokáže opakovat. Povedlo se mu to až nyní.

Jeho tenis je určen především na tvrdý povrch a svoji kvalitu a talent ukázal v pravou chvíli, na konci sezóny, kdy tomu již nikdo moc nevěřil.

V prvním kole přes syna slavného Borga

Hned v prvním kole ho čekala divoká karta a především velký talent Leo Borg. Osmnáctiletý Švéd je potomkem slavného Björna Borga. Svůj potenciál ale zatím příliš nenaplňuje. V zápase s Paulem byl obrovským outsiderem a překvapit nedokázal. Američan se radoval z výhry 2:0 na sety a dalo by se říci, že si Borg ani neškrtl.

Druhé kolo pro něj mělo znamenat poměrně větší překážku. Soupeřem mu byl totiž Taylor Fritz, který je americkou jedničkou v mužském žebříčku. Ovšem Paul ukázal, že to bude on, komu hala ve Stockholmu sedí více. Fritz se nedokázal dostat do zápasu především na podání Paula a neuspěl ani v získání celé sady. Z vítězství se tak radoval 43. hráč světa Tommy Paul bez ztráty setu.

Čtvrtfinále a bývalá světová jednička

Velice silný protivník ho čekal i ve čtvrtfinále. Soupeřem mu byla bývalá světová jednička Andy Murray a i v tomto zápase byl Paul outsiderem. Byl to také první zápas, kde Američan ztratil set. Po tom prvním, který skončil 6:2 ku prospěchu Paula, rozhodla v tom druhém šestá hra a ztracené podání amerického hráče. Murray v setu zvítězil 6:3 a šlo se do toho rozhodujícího. V tom ovšem otěže přebral znovu Paul a zvítězil v něm 6:3.

Asi ten nejdelší zápas odehrál Paul v semifinále proti krajanovi Tiafoemu. Byla to bitva dvou velice talentovaných a šikovných hráčů, kteří zatím nedokázali plně rozvinout vlastní potenciál. Tiafoe v hale pookřál a dařilo se mu především ve Vídni, kde si zahrál finále. V tomto zápase byl Paul opět outsiderem. Ukázal ale hlavně sílu, když po nezdaru v prvním setu dokázal celý zápas otočit ve svůj prospěch.

Vyrovnané finále

Ve finále mu byl soupeřem Denis Shapovalov a Paul neměl co ztratit, s tím do zápasu také šel. Očekávalo se, že si oba hráči budou držet podání. To se poměrně vyplnilo a každý hráč ztratil v třísetovém zápase servis dvakrát. Lépe to však vyznělo pro Paula, který svá dvě podání sice ztratil ve druhé sadě, ovšem znamenalo to to, že Shapovalov ho ztratil nejprve v prvním a poté také ve třetím setu. "Slovy nedokážu popsat své pocity. Jsou to pro mě nádherné chvíle, porazil jsem skvělé tenisty a nakonec tady stojím s touhle krásnou trofejí. Jsem šťastný, že se ta tvrdá dřina v trénincích proměnila v tenhle úžasný okamžik," sdělil Tommy Paul a mohl se tak radovat z tolik kýženého titulu.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět. Dále si neváhejte pustit náš podcast k Turnaji mistryň, který je stále aktuální.

Líbil se vám tento článek?
Zvažte prosím podpoření jeho autora.
Podpořit autora David Valenta
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlašte se k odběru novinek: 

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních udajů.

  PARTNEŘI
  Slinger
  © 2021 TIEBREAK TENNIS
  tik tok
  Copyright © 2021 TIEBREAK
  Google translate
  usercalendar-fullmagnifiercross