Hráč týdne: Tommy Paul

Zdroj fotky: ATP

Další článek do rubriky „Hráč týdne“ je tady. Nyní bude o hráči, který si připsal minulý týden svůj první titul pod hlavičkou ATP. Je jím americký šikula Tommy Paul. Úspěch zapsal ve švédském Stockholmu, kde velice překvapil širokou tenisovou veřejnost.

Paul zaznamenal skvělý týden

Pět zápasů v řadě dokázal Tommy Paul minulý týden vyhrát a díky tomu se dočkal svého prvního titulu na okruhu ATP. Tolikrát za sebou na hlavním okruhu ještě zvítězit nedokázal. Občas mu chyběla konzistentnost výkonů. Byl a je znám tím, že dokáže porazit a zahrát skvělý zápas takřka s kýmkoliv, nicméně to nedokáže opakovat. Povedlo se mu to až nyní.

Jeho tenis je určen především na tvrdý povrch a svoji kvalitu a talent ukázal v pravou chvíli, na konci sezóny, kdy tomu již nikdo moc nevěřil.

V prvním kole přes syna slavného Borga

Hned v prvním kole ho čekala divoká karta a především velký talent Leo Borg. Osmnáctiletý Švéd je potomkem slavného Björna Borga. Svůj potenciál ale zatím příliš nenaplňuje. V zápase s Paulem byl obrovským outsiderem a překvapit nedokázal. Američan se radoval z výhry 2:0 na sety a dalo by se říci, že si Borg ani neškrtl.

Druhé kolo pro něj mělo znamenat poměrně větší překážku. Soupeřem mu byl totiž Taylor Fritz, který je americkou jedničkou v mužském žebříčku. Ovšem Paul ukázal, že to bude on, komu hala ve Stockholmu sedí více. Fritz se nedokázal dostat do zápasu především na podání Paula a neuspěl ani v získání celé sady. Z vítězství se tak radoval 43. hráč světa Tommy Paul bez ztráty setu.

Čtvrtfinále a bývalá světová jednička

Velice silný protivník ho čekal i ve čtvrtfinále. Soupeřem mu byla bývalá světová jednička Andy Murray a i v tomto zápase byl Paul outsiderem. Byl to také první zápas, kde Američan ztratil set. Po tom prvním, který skončil 6:2 ku prospěchu Paula, rozhodla v tom druhém šestá hra a ztracené podání amerického hráče. Murray v setu zvítězil 6:3 a šlo se do toho rozhodujícího. V tom ovšem otěže přebral znovu Paul a zvítězil v něm 6:3.

Asi ten nejdelší zápas odehrál Paul v semifinále proti krajanovi Tiafoemu. Byla to bitva dvou velice talentovaných a šikovných hráčů, kteří zatím nedokázali plně rozvinout vlastní potenciál. Tiafoe v hale pookřál a dařilo se mu především ve Vídni, kde si zahrál finále. V tomto zápase byl Paul opět outsiderem. Ukázal ale hlavně sílu, když po nezdaru v prvním setu dokázal celý zápas otočit ve svůj prospěch.

Vyrovnané finále

Ve finále mu byl soupeřem Denis Shapovalov a Paul neměl co ztratit, s tím do zápasu také šel. Očekávalo se, že si oba hráči budou držet podání. To se poměrně vyplnilo a každý hráč ztratil v třísetovém zápase servis dvakrát. Lépe to však vyznělo pro Paula, který svá dvě podání sice ztratil ve druhé sadě, ovšem znamenalo to to, že Shapovalov ho ztratil nejprve v prvním a poté také ve třetím setu. "Slovy nedokážu popsat své pocity. Jsou to pro mě nádherné chvíle, porazil jsem skvělé tenisty a nakonec tady stojím s touhle krásnou trofejí. Jsem šťastný, že se ta tvrdá dřina v trénincích proměnila v tenhle úžasný okamžik," sdělil Tommy Paul a mohl se tak radovat z tolik kýženého titulu.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět. Dále si neváhejte pustit náš podcast k Turnaji mistryň, který je stále aktuální.