Hráč týdne: Vít Kopřiva

Zdroj fotky: ČTK

Vít Kopřiva slaví první titul na challengeru mimo domov. Svou první challengerovou trofej si odvezl minulý rok z Prostějova a nyní ovládl italskou Veronu. Do turnaje se dostal jako náhradník a málokdo čekal, že si titul z Itálie odveze. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Pět zápasů se třemi obraty

Ve středu 26. července začal Vít Kopřiva svou pouť na italském turnaji. V prvním kole si po dvou hodinách a patnácti minutách poradil s francouzským kvalifikantem Valentinem Royerem 7:6, 6:3. V dalším kole ho čekal Argentinec Marco Trungelliti, který ve Veroně zažil zajímavý úvodní zápas. Jeho soupeř Hugo Gaston skrečoval zápas, aniž by byl zraněný. Kopřiva však nedal Trungellitimu šanci a po setech 6:2, 6:2 postoupil do čtvrtfinále. V něm se střetl s domácím hráčem Lucianem Darderim. První sadu vyhrál poměrem 6:4 Ital, ale Vít už mu více nedovolil. Následující sadu vybojoval český hráč po 40 minutách 6:1 a poslední zakončil kanárem.

Další zápasový obrat ukázal Kopřiva v semifinále, kde nastoupil proti Francouzi Mathiasu Bourgueovi. Opět přišel český tenista o úvodní set, když tiebreak prohrál 2-7. Poté však uhrál druhou sadu poměrem 6:3 a svůj postup do finále zakončil třetím setem s výsledkem 6:2. Aby mohl Vít Kopřiva nad hlavu zvednout trofej z Verony, musel porazit turnajovou devítku Ukrajince Vitaliye Sachka.

I ve finále přišel rodák z Bílovce o první set (1:6). Ten druhý byl divácky nejzajímavější jelikož Kopřiva prohrával po sedmém gamu 2:5 a Sachko šel podávat na vítězství. Vítovi se však podařilo Ukrajincův servis ukořistit a nakonec z toho byly čtyři vyhrané hry v řadě. Následoval tiebreak který nabídl ztracená podání na obou stranách, ale šestadvacetiletý Čech jich v celkovém součtu ztratil o dva méně (7-3). Závěrečný set pak už trval pouhých 44 minut i díky dvěma ztrátám Ukrajince a vítězstvím Kopřivy skórem 2:6.

Vít Kopřiva si díky titulu z italské Verony polepšil o 64 míst, z 248. na 184. příčku. Tím pádem si zajistil start v kvalifikaci US Open.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full