Hráč týdne: Zdeněk Kolář

Zdroj fotky: ATP

Zdeněk Kolář ovládl antukový challenger v Ostravě a slaví zisk čtvrtého titulu. Předchozí získal v roce 2021 v portugalském Oeiras, rumunském Iasi a polském Štětínu. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Ostra Group Open

Před 7 lety si Kolář zde zahrál finále, ale nestačil na Francouze Constanta Lestienna. Letošní 20. ročník odchází jako vítěz ATP challengeru.

V prvním kole si poradil se Srbem Miljanem Zekičem ve dvou setech, i když první set rozhodl až tiebreak. Další zápas bylo k vidění české derby, kde nastoupil Kolář proti Vítovi Kopřivovi a porazil jej 6:2 a 6:1. Čtvrtfinálový zápas trval 2 hodiny a 7 minut. Belgičan Gauthier Onclin vybojoval totiž druhý set, ale třetí sadu uhrál domácí hráč poměrem 6:4. Semifinálovým soupeřem pro Zdeňka byl Japonec Shintaro Mochizuki, který strávil sice na kurtu přes 2 hodiny, ale musel se smířit s porážkou (3:6, 6:2, 2:6). Finále Kolář odehrál proti Maďarovi Mateovi Valkuszovi.

Čtvrtý titul na challengeru

První set začal Zdeněk a vybojoval svoje podání, ovšem vzápětí mu soupeř nabídl to své. Za stavu 4:2 servíroval Čech a přišel o svou hru. Poté byla řada na Maďarovi, který game neuhrál a první sadu dohrál domácí tenista poměrem 6:3. Do druhého dějství vstoupil lépe Kolář, jenž vedl už 4:2, ale následující podání věnoval Valkuszovi. Osmou hru vyhrál rodák z Bystřice nad Pernštejnem 40-15 a stal se tak šampiónem.

„Výsledek vypadá jednoznačněji, ale důležitých gamů bylo v utkání dost. Zápas mohl vypadat i trochu jinak, ale zvládl jsem ho,“ prozradil Kolář po finále.

Díky ostravskému vítězství by Zdeněk měl poskočit žebříčkem zhruba o 36 míst vzhůru. Dlouho si ale Kolář neodpočine. Zítra ho čeká první zápas na challengeru v Praze, kde změří síly se Švýcarem Antoinem Bellierem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full