Hráč týdne: Tomáš Macháč

Zdroj fotky: Getty Images

Tomáš Macháč získal o víkendu pátý challengerový titul, který si odváží z francouzského města Orléans. Navázal tak na svoje úspěchy z německého Koblenzu 2020, kazašského Nur-Sultanu 2021, australského Traralgonu 2022 a polského Grodzisku Mazowieckého 2022. Při své cestě za titulem porazil čtyři nasazené hráče a právem si tedy zaslouží ocenění hráč týdne.

Do finále bez ztráty setu

V prvním kole si Macháč poradil s nasazenou sedmičkou Američanem Maximem Cressym po setech 7:6, 6:4. Následně vyřadil Francouze Constantina Lestienna, který si před několika dny odvezl trofej z challengeru v St. Tropez. Dalšího soupeře z nasazených porazil ve čtvrtfinále, kdy se střetl se čtyřkou Francouzem Benjaminem Bonzim. O čtyři roky mladší Tomáš Macháč vyhrál první set díky tiebreaku a ve druhém dovolil protivníkovi uhrát jen jeden game. V semifinále ukázal, že má šanci získat titul, když po hodině a 3 minutách vyřadil domácí jedničku Richarda Gasqueta.

„Gasquet je skvělý tenista, ale v ten den jsem cítil, že jsem na kurtu lepší já,“ řekl pro Tenisový svět.

Finálový duel

Berounský rodák zdolal ve finále o rok mladšího tenistu a nasazenou osmičku turnaje Jacka Drapera. První set se nesl v duchu ztracených podání, kterých měl o jeden více Brit. Macháč tak vyhrál úvodní set s výsledkem 6:4. V tom druhém si oba ze začátku držely svoje servisy, ovšem v sedmé hře přišla ztráta českého hráče. Následně Draper odvrátil brejkbol, a nakonec získal druhou sadu 6:4. Závěrečný set rozhodl osmý game. V něm český tenista využil druhý brejkbol a šel podávat na vítězství. Devátou hru vybojoval poměrem 40-15 a mohl slavit zisk titulu.

„Cítím se úžasně, že jsem vyhrál. Obsazení čtvrtfinálových utkání bylo kvalitou minimálně na úrovni turnaje ATP kategorie 250. Hrál jsem svůj nejlepší tenis. Cítím se opravdu dobře. Mám rytmus, nemusím přemýšlet, jak mám hrát, protože jsem se dostal do skvělého tempa,“ řekl Tomáš Macháč po turnaji.

Ve světovém žebříčku Tomáš poskočil na 96. místo a o jednu příčku překonal své dosavadní maximum. Navíc už zítra ho čeká další challenger. Tentokrát v západní Francii ve městě Mouilleron-le-Captif. Kromě dvaadvacetiletého Čecha, který se utká s Nizozemcem Gijsem Brouwerovem se na turnaji představí i osmnáctiletý Jakub Menšík. Ten vyzve Macháčova soupeře z finále, Jacka Drapera.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full