Hráč týdne: Casper Ruud

Zdroj fotky: Getty Images

Casper Ruud získal svůj první titul v této sezoně na antuce v Estorilu. Pro Nora je to desátý titul v jeho kariéře. Právem si tedy zaslouží ocenění “hráč týdne”.

Čtyřiadvacetiletý Ruud se vyhnul prvnímu kolu díky volnému losu. V osmifinále čekal na světovou pětku domácí hráč Joao Sousa. Portugalec získal první set, ale Casper zabojoval a zvítězil 2:1. Ve čtvrtfinále nastoupil proti nasazené pětce Sebastianovi Baezovi, kterého vyprovodil jasnou výhrou 2:0 na sety. V osmifinále Ruud ztratil opět jeden set. Francouz Quentin Halys ho pěkně potrápil.

První sada začala hned ztraceným podáním Halyse, a díky tomu vyhrál Ruud 6:4. Při druhé ztratil podání Casper za stavu 1:2, poté si oba drželi to svoje, a tím pádem skončila druhá sada 6:3 pro Quentina. Poslední set byl vyrovnaný, a tak musel rozhodnout tiebreak. Lépe začal Nor, který vedl už 3:0. Následoval ztracený míček pro Ruuda, který si ho zanedlouho vzal zpátky a to za stavu 4:2, následně tedy 5:2. Potom uhrála nasazená jednička turnaje mečbol a tiebreak skončil poměrem 7:2.

Ve finále narazil na Srba Miomira Kecmanoviče, který byl číslem šest pro tento turnaj a rval se o titul ve druhé sadě. První set vyhrál s přehledem Casper 6:2. Poslední přinesl drama jelikož si každý držel své podání, a tak musel rozhodnout tiebreak. Ten vybojoval Ruud díky dvoum ztraceným podáním Srba a poměrem 7:3.

Casper Ruud si v žebříčku ATP polepší o jedno místo zásluhou svého prvního titulu v této sezoně. Navíc bude patřit mezi adepty na další trofej v příštím turnaji. Bude jím Masters v Monte Carlu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full