Češky ovládly juniorský Billie Jean King Cup

Zdroj fotky: Corinne Dubreuil

Český tenis má o budoucnost dobře postaráno. Nejenže jsou české tenistky pravidelně vítězkami Fed Cupu mezi dospělými, ale daří se i juniorkám. Od letošního roku se Fed Cup hraje způsobem, pod který přešel i Davis Cup. Došlo také ke změně názvu na Billie Jean King Cup. Juniorskými vítězkami prvního ročníku nového formátu se staly právě české tenistky, které dnes ovládly finále nad Japonskem. O celé cestě turnajem si můžete přečíst v novém článku.

Jaký byl postup ze základní skupiny?

Nově jsou týmy jednotlivých zemí nalosovány do skupin po čtyřech. Češky byly ve skupině společně s výběrem Argentiny, Peru a Egypta. Na úvod porazily Peru poměrem 3:0 na zápasy a následně stejným výsledkem i Egypt. Poslední utkání skupiny odehrály české tenisové naděje proti Argentině. V tomto utkání se Česko "dočkalo" první prohry, která přišla po skreči Nikoly Bartůňkové. Další prohru už Češky nepřipustily a ve čtyřhře, kterou ve dvou setech ovládla Brenda Fruhvirtová a Sára Bejlek, získaly rozhodující bod.

Banner web_karta

Na cestě do finále suverénní

Velmi drtivou porážku uštědřily Češky ve čtvrtfinále Mexiku. Celkem ztratily pouhé dvě hry. Fruhvirtová nejdříve zvítězila 6-0, 6-0. Následně druhý bod přidala i Bejlek, která vyhrála 6-1, 6-1 a zajistila tak týmu postup do semifinále.

V něm se utkaly s Německem, a i tentokrát podaly výborné výkony. Nejdříve svůj zápas vyhrála Fruhvirtová poměrem 6-3, 6-0. Bejlek měla ve svém zápase o něco větší problémy. První set vyhrála 7-5. Ten druhý ale jednoznačně prohrála 1-6 a o vítězce tak musel rozhodnout třetí set. V něm byla dominantní Bejlek, která jej vyhrála 6-2, a Češky se tak radovaly z finálové účasti.

Pátý triumf pro Češky, první v novém formátu

V dnešním finále se české tenistky utkaly s Japonkami, které v semifinálových bojích vyřadily Rusky, jedny z adeptek na výhru poháru. První bod zajistila Fruhvirtová, která zvítězila jasně 6-1, 6-3 nad Sarou Sajta. Brenda tak dokázala vyhrát všechny své zápasy dvouhry bez ztráty setu.

Ve druhém utkání poměřily síly Sara Bejlek a Sajaka Išijo. Zápas byl vyrovnanější než ten první. První set vyhrála Bejlek 6-3. Druhý set dospěl do tiebreaku, kde Sara čelila jednomu setballu. Ten ale odvrátila a utkání dotáhla do vítězného konce. Češkám poměrem 6-3, 7-6 vybojovala výhru na prvním ročníku Billie Jean King Cupu.

Pro Česko je to v juniorské kategorii celkem čtvrtá týmová trofej (pátá, pokud počítáme výhru Československa v roce 1985). Naposledy se Češky z titulu radovaly v roce 2015.

“Je to úžasný pocit, protože je to vážně velký turnaj. Jsem šťastná, že jsem tu mohla být a zažít to. Některé zápasy byly jednodušší než jiné. Dnes jsem byla trochu nervózní, ale jsem ráda, že jsem dotáhla naši zemi do cíle,“ vyjádřila se Bejlek a dodala, že doufá ve výhru Češek na Billie Jean King Cupu v Praze. “Bylo by krásné, kdyby z toho byl pro Českou republiku double. Doufám, že Češky vyhrajou. Myslím, že to dokážou.”

Brenda Fruhvirtová vyzdvihla výjimečnost této týmové soutěže: „Byl to úžasný týden a s holkama jsme si užily spoustu zábavy. Obvykle hrajeme samy za sebe, ale toto je týmová soutěž, čehož si během roku moc neužijeme. Byla to zábava a už se nemůžu dočkat další akce jako je tato.“

My děvčatům gratulujeme a už se těšíme na první ročník Billie Jean King Cupu dospělých, který startuje v Praze.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full