Fruhvirtová po vydařeném turnaji ve Španělsku pokoří další milník

Zdroj fotky: Getty Images

Mladá česká tenistka Linda Fruhvirtová letos v Charlestonu debutovala v hlavní soutěži turnaje WTA a rovnou došla až do čtvrtfinále. Do něj postoupila i tento týden na turnaji ITF ve španělském Les Franqueses del Valles, kde se hned v prvním kole postarala o velké překvapení. Jak turnajem postupovala a jak se to projeví v žebříčku se dozvíte v novém článku.

Nelehký postup z kvalifikace

Linda Fruhvirtová musela na turnaji projít tříkolovou kvalifikací. V ní jako 336. hráčka světa plnila roli páté nasazené. Hned v prvním kole však prošla velmi těžkou zkouškou. Britka Eden Silva Češce totiž postup rozhodně neusnadnila. Vyhrála první set 6-4 a Linda musela zápas otáčet. Druhou sadu získala Fruhvirtová až v tiebreaku a vynutila si tak supertiebreak, který v kvalifikačních utkáních turnajů ITF rozhoduje o vítězi místo třetí sady. Ten Linda ovládla a zvítězila nakonec poměrem 4-6, 7-6, 10-7.

Zbytek kvalifikace už zvládla bez ztráty setu. Ve druhém kole zvítězila 6-1, 6-2 nad Španělkou Ramirez a následně nad Rumunkou Bulgaru 6-4, 6-1.

Skalp čtvrté nasazené

Los Fruhvirtové přiřadil do prvního kola velmi těžkou soupeřku. Tou byla aktuální 112. hráčka Viktoria Tomova. Ta se momentálně nenachází v nejlepší formě. Prohrála své poslední čtyři zápasy, ale i přesto byla favoritkou utkání.

První set překvapivě jasně ukořistila Fruhvirtová, která jej vyhrála hladce 6-1. Ve druhém setu se Tomova zlepšila a vytvořila si dokonce vedení 5-2. Fruhvirtová stav srovnala a o vítězce sady rozhodnul tiebreak. Ten opanovala Bulharka poměrem 7-4. V rozhodující třetí sadě se Linda dostala do vedení 4-0, Tomova však dokázala srovnat na 4-4. V desáté hře ale Fruhvirtová prolomila podání soupeřky a zápas po druhém matchballu ukončila. Zvítězila tedy poměrem 6-1, 6-7, 6-4.

Banner web_karta

Postup do čtvrtfinále a konec po velkém boji

Ve druhém kole byla Linda v roli favoritky, když se utkala s domácí Evou Guerrero Alvarez. Průběh prvního setu byl vyrovnaný a Linda jej získala až v poslední hře, kdy soupeřce poprvé v utkání sebrala podání. Druhý set už byl jasnou záležitostí. Fruhvirtová sebrala Španělce třikrát podání a zápas vyhrála poměrem 6-4, 6-1.

Její čtvrtfinálovou soupeřkou byla Australanka Rodionova. Aktuální 160. hráčka světa vyhrála první set 6-2 a zdůraznila tak roli favoritky. Linda se ale nevzdala a druhý set vyhrála stejným poměrem. Hned na začátku třetího setu se Australanka dostala do vedení 2-0 a následně dokonce navýšila své vedení na 5-2. Linda si jedno ztracené podání dokázala vzít zpátky, ale víc už nedokázala. S Rodionovou prohrála 2-6, 6-2, 4-6.

Čtvrtfinálová účast Lindu posunula na nové žebříčkové maximum. Ze 336. pozice by se měla vyšplhat až na 299. místo, a poprvé by se tak podívala mezi 300 nejlepších tenistek světa. To, jestli tomu tak skutečně bude, se definitivně potvrdí až v pondělí, kdy budou známy konečné výsledky turnajů, které se tento týden hrají.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full