Jedeme dál, volají Češi. Tenisté jsou zpět v boji o finálový turnaj Davis Cupu

Zdroj fotky: Pavel Lebeda

Čeští tenisté dokázali udržet roli favorita v rozhodujícím utkání Davis Cupu a za stavu 3:1 porazili izraelský tým. Výhrou si tak zajistili postup do kvalifikace o finálový turnaj Davisova poháru. Poražený Izrael čeká postup do nižšího patra soutěže.

Lehečka připisuje první bod

Během pátečního dne začal boj českých tenistů o kvalifikaci na finálový turnaj Davis Cupu. Soupeřem mu byl Izrael, který je hostil na domácí půdě. Jako první nastoupil na kurt Jiří Lehečka, který čelil Izraelci Danielu Cukiermanovi. Neměl to jednoduché, neboť izraelské publikum hnalo jejich reprezentanta za každým míčem.

Český reprezentant se ale nenechal vyvést z míry a v prvním setu udělil za 39 minut protivníkovi kanára. Vedení potvrdil i ve druhé sadě, kterou získal v poměru 6:4. Lehečka měl ze zisku prvního bodu o to větší radost, neboť se jednalo o jeho historicky první výhru v Davis Cupu. 

"Za vítězství jsem strašně moc rád. Je to můj první zápas, který jsem v Davis Cupu vyhrál. Doteď jsem neměl přívětivé losy a o to je cennější, že jsem nyní splnil roli favorita a získal pro Česko bod. Hrát Davis Cup pro mě byl vždy sen. Jsem rád, že mi dal kapitán šanci hrát a myslím, že se mi to povedlo splnit na výbornou," řekl Lehečka po utkání ve videorozhovoru s novináři.

Macháč boduje proti izraelské jedničce

O úspěšné zakončení pátečního dne se postaral Tomáš Macháč, který si poradil s Izraelskou jedničkou Edanem Leshemou. Utkání bylo však o něco napínavější než zápas Lehečky. Zatímco první sada skončila poměrně jasně za stavu 6:4 pro Macháče, během druhého setu si reprezentant Izraele dlouho držel svůj servis a Český tenista musel dokonce odvracet dva setboly. Nakonec ale utkání vítězně ukončil za stavu 6:4 a 7:5 a český tým tak po prvním dni vedl nad Izraelem 2:0.

Konec dobrý, všechno dobré!

Sobotní utkání zahajovala čtyřhra, do které měli původně nastoupit Zdeněk Kolář s Daliborem Svrčinou. Kapitán českého týmu, Jaroslav Navrátil, ale své rozhodnutí na poslední chvíli změnil a nasadil to nejlepší, co měl, tedy Lehečku a Macháče. Český tým ale na izraelské duo nestačil a první sobotní souboj ztratil za stavu 0:2 na sety. 

Jiří Lehečka ale moc prostoru na truchlení neměl, neboť hned vzápětí ho čekalo těžké utkání s izraelskou jedničkou Leshemem. Utkání nezačalo z české strany vůbec dobře. Lehečka během 50 minut ztratil první sadu za stavu 6:4. Izraelské publikum začalo cítit šanci na vítězství a jejich reprezentanta hnalo bouřlivými potlesky za každým bodem. Ani to ale Leshemovi nepomohlo a druhou sadu ztratil za stavu 0:6.

O vítězi tedy rozhodl až třetí set, který byl od počátku napínavý. Oba dva hráči si dlouho drželi svůj servis. První zaváhání přišlo z izraelské strany za stavu 4:5, kdy měl český tenista mečbol. Ten ale zůstal nevyužitý a utkání se tak o pár minut prodloužilo. Druhou šanci na ukončení už ale Jiří Lehečka proměnil, čímž českému týmu zajistil celkovou výhru a postup do kvalifikace o finálový turnaj Davis Cupu. Zápas se podle všeho odehraje během prvního víkendu po Australian Open 2023. 

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full