Koho vyzve Česko v boji o finále Davis Cupu?

Zdroj fotky: Paul Zimmer

Další ročník podivného formátu Davis Cupu je za námi. Česká republika skončila ve skupině, ale rozhodně se tým kolem Jaroslava Navrátila nemá za co stydět, ba naopak. Hvězdičkou českého týmu byl Tomáš Macháč, který předváděl úžasné výkony. Zklamáním byl Jiří Veselý, který ukázal, že nyní na užší světovou špičku nemá. Jediným mínusem za koncem poměrně úspěšného týdne, byla aféra spjata s Lukášem Rosolem, která českému tenisu moc nepřidala.

Příští rok ještě silnější

Co se nepovedlo v tomto roce, tedy postup alespoň ze skupiny, může se podařit v roce následujícím. Před závěrečným turnajem musí ale Česko projít kvalifikací. Tam omlazený tým nebude čekat vůbec jednoduchý soupeř. Česká reprezentace totiž vyzve Argentinu, za kterou hrají velmi kvalitní hráči, především na antuce. Je možnost, že právě na tomto povrchu se zápasy odehrají.

Pokud tomu tak bude, favorit bude zřejmě jasný. Argentina má totiž v týmu singlisty Diega Schwartzmana, Federica Delbonise nebo Guida Pella. Na deblové úrovni má také velice kvalitní hráče, ať už je to Horacio Zeballos, který se nachází na 6. místě světového žebříčku, nebo Maximo Gonzalez, který také patří mezi hráče užší světové špičky.

Rusko letos s přehledem

Už před začátkem letošního Davis Cupu se RTF pasovala do role největšího favorita, jelikož měla tým nabitý opravdu hvězdnými jmény. O úspěch se postaral především Andrey Rublev s Daniilem Medvedevem. Druhý jmenovaný neztratil v pěti zápasech ani set a byl velmi suverénní, dalo by se říct dokonce bezkonkurenční.

Ve finále se Rusové utkali s překvapením z Chorvatska. Ti měli parádního debla a Marina Čiliče v zádech. Nicméně Čilič se jako týmová jednička vždy utkával s jedničkami soupeřů a v zápasech ztrácel. Že by předváděl špatné výkony? To rozhodně ne. Dokázal ale vyhrát pouze jeden zápas a tak na něm chorvatský tým nestál. Tedy, buďme přesnější, na jeho bodech.

Tím, kdo překvapil, byl Borna Gojo. Až 281. hráč světového žebříčku porazil například v rozhodujícím zápase ve skupině Lorenza Sonega a díky tomu se Chorvaté dostali do semifinále, kde Gojo znovu úřadoval a uhrál rozhodující bod proti Dušanu Lajovičovi.

Pokud Česko postoupí do závěrečné fáze, je možné, že se Davis Cup podívá i do České republiky, jelikož hostitelem bude některá ze zemí, jejíž tým se probojuje do finálového turnaje. Ten se bude nejspíš hrát znovu koncem roku.

Věříte českému týmu, že se probojuje na závěrečný turnaj a potrápí největší tenisové velmoce? Poslechněte si také náš podcast, ve kterém byl hostem mentální kouč Jan Mühlfeit.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full