Alexander Zverev v roli fotbalisty Bayernu Mnichov

Zdroj fotky: Twitter.com / @iMiaSanMia

Čerstvý olympijský vítěz z Tokia, Alexander Zverev, zavítal do fotbalového klubu Bayern Mnichov, kde si vyzkoušel roli profesionálního fotbalisty a zúčastnil se Paulaner Legends Cup. Na stadionu Allianz arény popsal své pocity z olympiády, tak i jeho vztah k německému klubu z Bavorska.

Zverev je fanouškem fotbalu

Před několika dny proběhla v německém Mnichově speciální akce ku příležitosti prezentace týmu FC Bayern. Událost se konala ve stejnojmenné Allianz aréně. To možná není úplně podstatná informace pro fanoušky tenisu, nicméně tato ojedinělá akce přinesla i netradiční program. Kromě hlavního trenéra týmu Juliana Nagelsmanna se na stadionu představila řada legend fotbalového klubu Bayern Mnichov. Mezi nimi nechyběl ani čerstvý olympijský vítěz z Tokia Alexander Zverev, který je podobně jako Dominik Thiem nebo třeba Rafael Nadal velkým fanouškem fotbalu.

Alexander Zverev se nejen zúčastnil samotné události, ale vyzkoušel si i roli profesionálního fotbalisty v rámci tzv. Paulaner Legends Cup, kde oblékl i dres Bayernu Mnichov. Své pocity z pozvání a vítězství v Tokiu popsal při krátkém rozhovoru přímo na stadionu před zraky přítomných fanoušků.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Alexander Zverev (@alexzverev123)

A taky fandí Bayernu

"Je to pro mě neskutečná čest být tady. Velké díky týmu a FC Bayern za pozvání," řekl čtyřiadvacetiletý fanoušek Bayernu, kterému kapitán Manuel Neuer předal dres s číslem 1. Během zápasu legend pak Zverev ukázal, že má nejen vynikající cit pro tenisák, ale také pro fotbalový míč.

Jak se cítíte po svém olympijském triumfu? Dotázal se moderátor čerstvého zlatého vítěze. "Samozřejmě, je to neuvěřitelný pocit. Zisk zlata na olympiádě je to největší, čeho můžete ve sportu dosáhnout. Veškerá dřina v posledních letech se vyplácí. Jsem takový obyčejný člověk, takže je hezké vidět, že i ostatní fotbalové legendy jsou také normální kluci.“

Zvažoval jste, zda byste po výhře zlaté medaile zvládl ještě návštěvu Bayernu? Byla jedna z dalších otázek. „Už jsem to plánoval před samotnou olympiádu. Opravdu jsem tu chtěl být. Je to pro mě důležitá událost. Je úžasné vidět všechny ty lidi tady.“

Co Vás vlastně spojuje s fotbalovým klubem Bayern Mnichov? „Mám dva oblíbené kluby. Mezinárodně, na té nejvyšší úrovni, to byl vždy FC Bayern. Můj první dres byl právě FC Bayern s Oliverem Kahnem na zádech. Jako fanoušek Hamburku jsem také fanouškem HSV. Ale FC Bayern je pro mě největší klub na světě a také ten, který nejvíc sleduji.“ Těmito slovy uzavřel Zverev krátký rozhovor na stadionu.

Alexander Zverev si po svém triumfu rozhodl dát pauzu a představí se až na podniku v americkém Cincinnati. Vynechá tedy turnaj v Torontu, který bude probíhat následující týden, paralelně s ženským turnajem v Montrealu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Štítky
Google translate
usercalendar-full