Co vše způsobil zrušený Wimbledon?

Co se bude dít příští rok s Lawn Tennis Association a Wimbledonem, to je otázkou. Letošní rok pro ně nebyl příznivý a ztratili veliké finanční obnosy. Podaří se jim problémy do roku 2021 vyřešit a bude se vůbec Wimbledon konat? Jak moc ovlivnila pandemie takovou organizaci jako je LTA?

V roce 2020 poklesl příjem LTA o přibližně 40% neboli 30 milionů GBP, kvůli pandemii Covid-19. Řídící orgán britského tenisu říká, že plánuje „náročný finanční výhled“ a očekává vážný dopad na jeho finance, pokud bude Wimbledon příští rok držen za zavřenými dveřmi. Příjem LTA pro rok 2020 byl ovlivněn výpadkem příjmů z prodeje vstupenek, příjmů z pohostinství a sponzorství z vlastních zrušených akcí na trávníku. Tento schodek byl snížen předčasným zrušením událostí, přístupem k vládnímu schématu opouštění (které v současné době přispívá k platům 15% zaměstnanců) a úsporám ve výši 10 milionů GBP v ostatních směrech.

Jak se bude vyvíjet trh pohostinství a sponzoringu?

Pojištění proti pandemii již není k dispozici. „Vzhledem k značnému rozsahu finančních dopadů v rámci těchto scénářů, kde nejzávažnější je scénář za zavřenými dveřmi, je naší odpovědností plánovat velmi pečlivě a pokračovat v obezřetném přístupu,“ uvedl výkonný ředitel LTA Scott Lloyd. „Musíme si také uvědomit, že bez ohledu na to, v jaké podobě se události budou odehrávat, je pravděpodobné, že ekonomický výhled zůstane obtížný a trh sponzoringu a pohostinství zůstane po řadu let v červených číslech.“ Letošní rok napáchal veliké ztráty v rozpočtech - jak pro sponzory, tak pro trh s občerstvením. Je možné, že zmíněný trh pohostinství se z toho bude vzpamatovávat i několik let. Záleží, jak se bude pandemie vyvíjet a jak bude umožněno organizacím jako LTA či AELTC pořádat turnaje.

Sehnat finance pro rok 2021 nebude jednoduché, ale AELTC i LTA jsou na dobré cestě

V krátkodobém horizontu bude hodně záležet na výši roční platby, kterou All England Club (AELTC) zaplatí LTA. Wimbledon byl letos zrušen, což bude určeno částkou, kterou vyplácí pandemické pojištění AELTC. Už se předpokládá, že tato jednání týkající se dotací turnajů, hráčů a ostatních záležitostí ohledně financí, jsou nyní téměř u konce.

@Sport_England znovu otevřely téma svého příspěvku 16,5 milionu liber - fond malých grantů na pomoc těm, kteří se věnují sportu a fyzické aktivitě prostřednictvím výzev národních omezení. To je pozitivní pro konání turnajů na britských trávnících v příštím roce. Také řídící orgán přidělil miliony liber na granty a půjčky hráčům, trenérům, funkcionářům či závodům a říká, že uzavírá kontokorentní úvěr, který je zajištěn proti jeho rezervám, za účelem správy peněžních toků. All England Club připravuje pro Wimbledon 2021 tři scénáře. Jaké?

Tři možné scénáře Wimbledonu pro rok 2021

Turnaj v All England Clubu se nehrál poprvé od druhé světové války. Příští ročník je naplánován na 28. června až 11. července. Tři možné scénáře si můžeme asi všichni představit. Buďto budou tribuny plné diváků jako za normálních okolností, což by tenisu velice prospělo. Druhý scénář může být ten s omezenou návštěvností, stejně jako třeba na letošním Roland Garros, kde bylo povoleno pouhých tisíc lidí denně. Třetí a zároveň nejhorší scénář by mohl být takový, že tribuny a celý park v All England Clubu budou prázdné a tenisté odehrají turnaj bez podpory fanoušků.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Myslím, že příští rok bude Wimbledon s tím omezeným počtem, jak ste se v článku zmínil. Uvidíme, každopádně je to taková tenisová katastrofa.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full