Holger Rune poslal své rakety do Afriky

Zdroj fotky: Getty Images/ATP

Holger Rune je vycházející hvězdou tenisového světa. Dánský tenista má za sebou mnoho úspěchů na challengerech a pomalu se prokousává i na okruh ATP. Zatím mu sláva do hlavy rozhodně nestoupla, spíš naopak. Svoje použité rakety totiž poslal na dobrou věc.

Dánský mladík Holger Rune má za sebou zatím malou část tenisové kariéry. O tom, jak se pomalu dostává mezi elitu, jsme psali v tomto článku. Osmnáctiletý tenista nyní ukázal, že má dobré srdce, a věnoval své rakety, se kterými hrál v roce 2021, organizaci TennisAid.

„Doufám, že moje staré rakety udělají radost spoustě tenisových hráčů po světě. Moje první zásilka míří s pomocí organizace TennisAid do Afriky,“ napsal na sociální sítě rodák z Kodaně.

Tato organizace podporuje rozvoj tenisu po celém světě. Především se zaměřuje na to, aby všude byly rovné podmínky k tréninku. I díky této organizaci se s tenisem setkávají mladí lidé v Africe. Všichni přispěvatelé totiž pomáhají k tomu, aby i na méně rozvinutém kontinentu měli hráči adekvátní vybavení.Sice můžeme říct, že Runeho příspěvek je jen zanedbatelnou kapkou v moři, na druhou stranu může mladý tenista inspirovat další své kolegy, aby udělali podobný skutek a umožnili tak, aby se tenis stal sportem dostupným pro celou zeměkouli.

Navíc poslat použité rakety na dobrou věc je určitě lepší vizitkou, než je rozmlátit na kurtu. Králem v počtu zničených raket je nejspíše Marat Safin, který jich má na svědomí přes 700. To by byl panečku příspěvek!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. I'd love to have Holger's racket!! I'm a big fan of him and I think he plays amazing!! I love playing tennis and I think I'm really good at it! ?❤? Thanks ?

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full