Jessica Pegula otevřeně promluvila o loňské srdeční zástavě své matky

Zdroj fotky: Getty Images

Američanka Jessica Pegula prožila skvělý rok 2022. Vyhrála první titul kategorie WTA 1000, vyšplhala se na třetí místo v žebříčku WTA a kvalifikovala se na Turnaj mistryň. I tak to pro ni nebyl jednoduchý rok. Zažívala složitou rodinnou situaci a nyní se o ni podělila se světem.

Složitá situace americké jedničky

Světová čtyřka bývá ohledně svého soukromí opatrná. Nyní se ale rozhodla světu otevřít. Ve vzrušující eseji pro Players' Tribune Jessica Pegula odhalila, že její matka minulé léto prodělala zástavu srdce. Byl to incident, kvůli kterému se potýká s určitými zdravotními problémy, a to i osm měsíců poté.

Odvahu ke sdílení tohoto příběhu ze svého soukromí jí dodal Damar Hamlin. Profesionální hráč amerického fotbalu také zažil zástavu srdce, o které se rozpovídal v jedné z epizod svého podcastu. Právě během letošního Australian Open vzdala holt tomuto sportovci.

"Rozhodla jsem se nosit nášivku čísla 3 na počest Damara Hamlina. Ironií bylo, že já v tu dobu byla třetí hráčka světa. Nicméně si nemyslím, že to bylo jen kvůli němu, ale také kvůli mojí mámě," stálo v úvodu eseje.

Kim Pegula je spolu se svým manželem Terrym majitelkou největších sportovních objektů Buffala. Zatímco byla Kim hospitalizována, vážnost jejího zdravotního stavu byla držena v tajnosti. Její dcera mezi tím zažila nejlepší rok své dosavadní tenisové kariéry.

"Před finále jsem brečela v šatně. To se mi často nestává, ale tentokrát to nešlo zastavit. Byly to ale spíše slzy radosti, protože jsem měla pocit, že turnaj vyhraju. Svoji děkovnou řeč jsem věnovala mámě. Chtěla jsem, aby věděla, že i po těch strašných šesti měsících, jsem bojovala kvůli ní. Když to dokázala ona, musela jsem i já," popsala Pegula pocity během finále v Guadalajaře.

Myšlenky o konci kariéry?

Podle dcery Kelly, se stav Kim Peguly zlepšuje. Stále ale přetrvávají problémy s expresivní afázií a ztrátou paměti. Kvůli nim se nemůže v blízké době vrátit k práci výkonné sportovní manažerky. Tato situace dokonce přivedla Jessicu Pegulu k přemýšlení o ukončení kariéry.

"Chtěla jsem oslavit posun do TOP 10. Zároveň mně ale napadlo, že možná budu muset o svém životě po tenise přemýšlet o něco dřív. 'Potřebuje můj táta a má rodina pomoc?' 'Možná bych se měla vrátit do školy a pracovat pro rodinu.' Je mi dvacet osm a jsem hrdá, že se dokážu poprat s jakoukoliv situací. Tohle ale bylo moc," uvedla Jessica Pegula.

I přes tuto složitou situaci odstartovala Američanka rok 2023 povedeně. Na Australian Open postoupila potřetí za sebou do čtvrtfinále dvouhry. S Coco Gauff k tomu navíc připsala semifinále ve čtyřhře.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full