Královská rodina, sportovci či herci. Kdo vše si našel cestu na Wimbledon?

Zdroj fotky: Getty Images

Londýnský turnaj, který se každoročně koná v prostorách All England Clubu, opět patřil k útočišti hvězd ze všech odvětví. V hledišti se během dvou týdnů objevila spousta celebrit, které stojí za zmínku?

Během dvoutýdenního tenisového svátku se v publiku objevila řada vrcholových sportovců nejen z tenisového prostředí. Na finálové duely se samozřejmě přišly podívat tenisové legendy jako Martina Navrátilová, Billie Jean Kingová, Chris Everetová. Nechyběli ani vítězové Wimbledonu mužů jako Stan Smith či Stefan Edberg. Během úvodních dnů strávil zápas v královské lóži i Roger Federer, který sledoval úvodní duel dne ve společnosti princezny Kate a manželky Mirky.

Kromě vzácných hostů z tenisového prostředí navštívili slavný turnaj i jiní vrcholoví sportovci, samozřejmě nechyběl David Beckham či jeho syn Romeo. Objevily se i fotbalistky Jill Scottová, Beth Meadová a Leah Williamsonová. Své místo v hledišti našel i golfista Collin Morikawa. Největší zastoupení měli nejspíše piloti Formule 1, kteří se na Wimbledon vypravili ve velkém, nechyběl Charles Leclerc či domácí George Russel.

Letošní ročník Wimbledonu si nenechaly ujít ani celebrity z filmového prostředí. Na vrcholový tenis se byli podívat Brad Pitt, Emma Watson či Andrew Garfield. Nechyběli ani slavní hudebníci jako Ariana Grande, Nick Jonas, Lewis Capaldi, Shakira, Katy Perry i s přítelem hercem Orlandem Bloomem. Tenisový turnaj navštívily i modelky Lila Moss či Cara Delevingne.

královská rodina

Wimbledon navštívili i členové královské rodiny. Princezna Kate shlédla obě singlová finále. Její manžel princ William navštívil s Charlotte a Georgem pouze mužské finále. K vidění byla i královna Kamila se svou sestrou. Zkraje druhého týdne se na kvalitní tenis přijel podívat i Albert II. Monacký.

Alcaraze přijel podpořit i španělský král

Do Londýna zamířil i král Filip VI. Španělský, který podporoval Carlose Alcaraze. Novopečený vítěz Wimbledonu dokonce svému panovníkovi poděkoval za jeho přítomnost na zápase: „Je výjimečné hrát před královskou rodinou. Králi Filipe, jsem opravdu pyšný, že jste tady a podporujete mě. Když jsem před vámi hrál dvakrát, dvakrát jsem vyhrál, doufám, že budete chodit častěji! Je to opravdu výjimečné a musím vám poděkovat, že jste přišel a podpořil mě.“

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full