Laver Cup 2021 zná své hvězdné složení

Zdroj fotky: Laver Cup

Letošní ročník Laver Cupu se bude hrát od 24. 9. 2021 do 26. 9. 2021. Hostitelem bude aréna TD Garden v americkém Bostonu. Bude se jednat již o čtvrtý ročník této tenisové exhibice a poprvé se jí nebude účastnit ani jeden hráč velké trojky (Federer, Nadal, Djokovič). První ročník byl výjimečný i z toho pohledu, že se odehrál v O2 aréně v Praze.

Minulý rok z toho sešlo

Laver Cup se měl v Bostonu konat již minulý rok, ale kvůli nabitému kalendáři z toho sešlo. Roger Federer je jedním z organizátorů celé akce a i pro něj to bylo velice těžké odložit minulý ročník: „Je nešťastné, že Laver Cup musí být o rok odsunut, ale v této fázi je to správná věc pro všechny zúčastněné.“ Naštěstí pro tenisové fanoušky je tento rok Laver Cup zpět.

Kyrgios nebude chybět

Již dříve vyšla najevo tři jména, která budou reprezentovat tým světa. Mezi tyto hráče patřili Denis Shapovalov, Felix Auger-Aliassime a Diego Schwartzman. K této trojici kapitán John McEnroe donominoval další tři jména, aby byla soupiska kompletní. Prvním z nich je Reilly Opelka. Americký dlouhán, který je svým stylem přirovnáván k Johnu Isnerovi, si nominaci zasloužil skvělým výkonem na turnaji v Torontu, kde došel do finále. „Reilly hrál minulý týden v Torontu opravdu skvěle a došel až do finále. Jeho forma z posledních dnů mě opravdu zaujala,“ konstatoval McEnroe.

Dalším hráčem, který na poslední chvíli posílí tým světa, bude John Isner. Ten je součástí Laver Cupu již od ročníku 2017 v Praze a nechyběl ani na dalších akcích. „Nikdo z nás nevěděl, co očekávat od prvního ročníku v Praze, ale byl to jeden z nejlepších týdnů a nyní je tato akce vrcholem sezóny,“ podělil se Isner.

Posledním do party bude známý bouřlivák Nick Kyrgios, o kterém je ale známo, že Laver Cup miluje: „Laver Cup je můj oblíbený týden v roce a jsem velice rád, že jsem součástí týmu. Bude to neskutečné hrát v TD Garden, v sídle Celtics.“ Hodně se spekulovalo, zda bude Kyrgios na tento ročník nominován, ale nakonec je a je to to dobře, jelikož je to velký showman a to tato exhibice potřebuje.

Daniil Medvedev vůdcem týmu Evropy

Prvním nominovaným byl Mateo Berrettini. V Bostonu měl hrát také Roger Federer a Dominic Thiem. Oba ale sezónu předčasně ukončili kvůli zdravotním problémům. Do nominace se tak dostala světová dvojka Daniil Medvedev z Ruska: „Jsem opravdu nadšený, že budu letos reprezentovat tým Evropy v Laver Cupu.“ Rus se této exhibice zúčastní vůbec poprvé a je rád, že se postaví na stejnou stranu jako někteří jeho protihráči a utvoří tak tým, na který tenisté nejsou zvyklí.

Třetím do party bude Řek Stefanos Tsitsipas, který je nyní na svém karierním maximu, tedy na 3. místě žebříčku a je tak prvním Řekem, kterému se to povedlo. Zbytek týmu Evropy tvoří Alexander Zverev, olympijský vítěz z Tokia, který se bude Laver Cupu účastnit již potřetí. Andrey Rublev, který se na Laver Cupu objeví poprvé: „O Laver Cupu jsem slyšel samá pozitiva a nemohu se dočkat až budu jeho součástí.“ Posledním do party je Nor Casper Ruud.

Prolomí tým světa smůlu a dokáže zvítězit?

To je velice častá otázka, jelikož předešlé ročníky ovládl vždy tým Evropy. Laver Cup je na programu za více než měsíc a jak by dopadl teď, kdyby na něm hráči měli aktuální formu? Jasným tahounem týmu Evropy by byl Daniil Medvedev, kterému se velice daří. Před týdnem ovládl podnik v Torontu a i tento týden v Cincinnati si dělá zálusk na titul. Ovšem je nutné zmínit, že se turnaj hraje v hale a podmínky budou velice specifické. Tým Evropy má mnoho skvělých hráčů, kteří v hale dokáží zahrát opravdu skvěle, to se dá ovšem tvrdit i o týmu zbytku světa. Hráči jako Kyrgios, Isner, Shapovalov i Opelka mají skvělý servis, který v hale hraje svou roli.

V nevýhodě tu jsou pouze dva hráči a to Diego Schwartzman s Casperem Ruudem, kteří vyhledávají spíše pomalejší povrchy a úspěchy sbírají především na antuce. Jak jsem již zmiňoval, mezi tahouny týmu Evropy bude patřit Daniil Medvedev a také Alexander Zverev, který má s tímto formátem velké zkušenosti. Tým zbytku světa si vezmou do parády Kyrgios a Isner a znovu to bude skvělá podívaná.

Pro více informací nás sledujte také na FacebookuInstagramu, aby vám neuniklo nic z tenisového světa.

Banner web_karta
 
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full