Netflix naservíruje tenisovým fanouškům jedinečný dokument

Zdroj fotky: Netflix

Netflix včera oznámil, že po úspěšné dokumentární sérii o Formuli 1 plánuje natočit její tenisovou obdobu. Ta by během letošní sezóny měla sledovat profesionální hráče a hráčky v cestě za jejich úspěchy, a to jak na turnajích ATP a WTA, tak i na nejprestižnějších grandslamových kurtech. Natáčení začne už na Australian Open.

Netflix přesvědčil nejdůležitější tenisové představitele

Aby mohl Netflix vytvořit dokument, který divákům odhalí, co se děje mimo kurty, musel získat souhlas od obou hlavních organizací WTA a ATP a stejně tak od pořadatelů grandslamů. Všichni svolili k tomu, aby mohl štáb natáčet na všech čtyřech grandslamech a na turnajích obou organizací napříč světem.

„Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v posilování naší řady sportovních programů pomocí tohoto dokumentárního pohledu do zákulisí,“ řekl Brandon Riegg, viceprezident Netflixu pro dokumentární seriály a pořady bez scénáře. "Tenis je oblíbený po celém světě. Hráči pochází z různých koutů světa a na každém turnaji je pro ně něco v sázce. Díky tomuto historickému partnerství se čtyřmi grandslamovými turnaji, ATP Tour, WTA Tour a ATP Media nabídne série unikátní přístup a bohaté osobní příběhy. Ty jistě přitáhnou dlouholeté fanoušky, ale i nové publikum.“

Světová čtyřka potvrdila účast

Série má nabídnout nefiltrovaný pohled do života v kompetitivním světě tenisu nejen očima hráčů, ale i jejich týmů. Dokument navíc poskytne jako vůbec první svého druhu stejnou platformu jak tenistům, tak tenistkám. Tím zachová rovnost, kterou obě Tour během roku sdílí. Jména tenistů zatím nejsou oficiálně potvrzena. Vzhledem k popularitě Netflixu a k tomu, že se tvůrcům podařilo přesvědčit obě organizace, se ale téměř s jistotou můžeme těšit na hvězdné hráče. Jeden hráč TOP 5 už navíc svou roli v připravované sérii potvrdil.

"Jsem velmi poctěn, že mohu být součástí tohoto projektu. Jsem nesmírně šťastný, že to přináší do tenisu a chystají se udělat něco podobného, co udělali s Formulí 1,“ nechal se během tiskové konference před AO slyšet Stefanos Tsitsipas.

Držitel Oscara má zvýšit zájem o tenis

Netflix už s podobným dokumentem slavil úspěch. V roce 2019 poskytl divákům pohled do zákulisí Formule 1 díky dokumentu F1: Touha po vítězství. Série, u které je už nyní potvrzeno natáčení 4. řady, pomohla zvýšit popularitu této soutěže, zejména ve Spojených státech. Dá se proto očekávat, že podobný boom zažije díky Netflixu i tenis. Ten by jistě uvítaly i televizní stanice, které jednotlivé turnaje vysílají. Například americká stanice ESPN uvedla, že US Open mělo v loňském roce průměrnou sledovanost kolem 800 000 diváků. Ta je druhou nejnižší od roku 2015, kdy stanice získala na grandslam vysílací práva.

Sérii produkuje společnost Box to Box Films, která pro Netflix vytvořila právě zmiňovaný dokument F1: Touha po vítězství. Výkonnými producenty jsou, stejně jako u série o závodech Formule 1, Paul Martin a James Gay-Rees, který se mimo jiné podílel na oscarovém dokumentu Amy nebo na sportovních dokumentech Senna či Diego Maradona.

Natáčení začne už na letošním Australian Open a odstartuje tak velmi dramaticky. V pátek totiž australské úřady už podruhé odebraly víza světové jedničce Novaku Djokovicovi, který má v pondělí nastoupit do svého úvodního zápasu na prvním grandslamu sezóny. O jeho osudu by se mělo rozhodnout v neděli, kdy má soud vydat finální verdikt.

Těšíte se na dokument, který by mohl zavítat i do Prahy a Ostravy, kde se nejspíš znovu uskuteční dva turnaje WTA? Který hráč by podle vás v sérii neměl chybět?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full