Novak Djokovič o synovi: Rád mě na kurtu zastrašuje

Zdroj fotky: Getty Images

Novak Djokovič se po nedělní výhře nad Timem van Rijthovenem rozpovídal o svém synovi Stefanovi. Během letošního Wimbledonu ho totiž doprovází na tréninkové kurty, na nichž se mu Djokovič během příprav na zápasy věnuje. Všechny tak jistě zajímá, zda u Djokovičů vyrůstá další grandslamový šampión.

Láska k tenisu

Novak Djokovič je každým dnem blíž zisku sedmého wimbledonského vavřínu, i přesto věnuje svůj čas na trénincích i mimo kurty svému sedmiletému synovi Stefanovi.

„Snažím se využít každé příležitosti k tomu, abych si s ním zahrál, protože v tuhle chvíli je tenisem posedlý. Všechno sleduje, analyzuje, přemýšlí, jak by mohl hrát. Když jsem ho ukládal do postele, ptal se mě na spoustu otázek – jaké jsou rozdíly mezi velikostmi raket, jaké jsou typy výpletů… Právě teď tenis miluje. Bylo to čistě jeho rozhodnutí. Samozřejmě, že ho v tom podporuju. Nikdy ho nenutím být na kurtu, ale pokud chce, snažím se mu věnovat.“

Malý obdivovatel Nadala

Pro Stefana je jeho táta určitě velkým vzorem, ale začíná obdivovat i další tenisty. A vypadá to, že našel zalíbení v jednom z největších rivalů svého otce.

Při sledování letošního finále Australian Open, kterého se Djokovič nemohl zúčastnit, totiž Stefan přál vítězství Rafaelovi Nadalovi. „Kdykoliv Nadal vyhrál bod, začal skákat a napodoboval Rafovy oslavy,“ usmíval se pobavený Djokovič v jednom z letošních rozhovorů. „Později se mě zeptal, kdy se zúčastním turnaje, kde bude hrát také Rafa, že by se s ním hrozně moc rád vyfotil.“

A Stefan očividně od Rafy i něco odkoukal. Jeho forhend se totiž podobá Nadalovu ikonickému „lasu“. Pochopitelně si toho všiml i Djokovič: „Rád mě na kurtu zastrašuje tím, jak zakončuje švih. Snažím se ho naučit, aby mu šel k rameni, ale dělá to i tím [Nadalovým] způsobem. Kdykoliv to tak zahraje, rozesměje se, protože ví, že to nemám rád."

Bude z Djokoviče juniora grandslamový šampión?

„Je ještě příliš brzo mluvit o tom, jestli z něj bude profesionální tenista. Nebylo mu ani osm let. Pro mě je především důležitý náš vztah otce a syna a to, že si užívá života. Pokud se ale opravdu bude chtít tenisu věnovat, pomůžu mu v tom, jak jen budu moct,“ dodal Djokovič k tématu synovy tenisové budoucnosti.

„Nejsem ale příznivcem toho, aby se dítě od malička věnovalo jednomu sportu. Myslím, že je pro správný vývoj mozku a motorických dovedností velmi důležité, aby si vyzkoušelo různé sporty, různé druhy pohybů,“ doplnil Djokovič, který si v dětství vyzkoušel třeba lyžování, fotbal nebo bojová umění.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full