Plastový odpad je náš problém, inovace je naše řešení, říká Adidas

Zdroj fotky: Adidas Tennis

Německá firma Adidas je jednou z nejpopulárnějších svého druhu na světě. Posledních pár let je známá svými snahami o udržitelnost a důraz klade na minimální zatěžování životního prostředí. Nyní přišla s dalším poukázáním na celosvětový problém.

Sportovní brand vyrábí již dlouho oblečení z recyklovaného materiálu, pět let zpět přišel dokonce s běžeckými botami, které byly vytvořeny z odpadů nalezených v oceánech. V loňském roce se začala firma podílet na vývoji tenisek s nulovou uhlíkovou stopou. Na problémy se zatížením životního prostředí se snaží německý výrobce sportovního oblečení upozorňovat pravidelně. To se stalo i během letošního Australian Open, tentokrát se zaměřili především na hromadu odpadů v oceánech.


Adidas se před startem Australian Open spojil s organizací Parley Ocean Plastic, která se zabývá problematikou plastů v oceánech. Společně se tak rozhodli na tento přetrvávající problém upozornit. Činí tak umístěním tenisového kurtu na Velkém bariérovém útesu. Pro instalaci kurtu se Adidas spojil s úřadem, který má Velký korálový útes na starost. Tento úřad dal projektu zelenou, když pomohl světové firmě s přetvořením povrchu fungujícího člunu na tenisový kurt. Tyto čluny mají obyčejně na starost dohled nad oceánským úkazem podél pobřeží Austrálie. Po akci byla tenisová plocha sejmuta ze člunu a Adidas ji daroval škole v Townsville. Kurt byl vytvořen také za účelem uvedení nové kolekce tenisového oblečení, které bylo vyrobeno z recyklovaného mořského odpadu, především toho plastového. „Povzbuzujeme naše sportovce, aby ukázali své barvy nošením nového tenisového oblečení ve snaze skoncovat s plastovým odpadem,“ uvedl Adidas v tiskovém prohlášení.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený adidas Tennis (@adidastennis)


Na představení nové sady oblečení se ukázalo hned několik australských hvězd. Na kurtu odehráli smíšenou čtyřhru plavec Ian Thrope, čtyřnásobná medailistka z olympijských her Jessica Foxová, hráč rugby Nathan Cleary a modelka Steph Claire Smithová. Nová kolekce Adidasu je inspirována barevností korálových útesů. Dokonce je vytvořena z recyklovaného polyesteru, který by měl do budoucna nahradit ve většině kolekcí německé akciové společnosti právě panenský polyester.

Co říkáte na sadu oblečení, kterou tenisté nosili v Austrálii?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full