Roger Federer v dokumentárním filmu pro švýcarský cestovní ruch

Zdroj fotky: Getty Images

Tenista Roger Federer spolu s komikem a hercem Trevorem Noahem budou součástí dokumentárního filmu, který podporuje Švýcarsko, aby zvýšil cestovní ruch v zemi. Vidět ho můžete už 30. března na YouTube.

Ani jeden z nich nesdíleli bližší informace o filmovém projektu, který bude k vidění na YouTube, sestaven ve spolupráci se společností Switzerland Tourism. Jak můžete vidět na plakátu, tak nás čeká velká cesta vlakem po Švýcarsku. Oba dva mají jihoafrické a švýcarské kořeny. Za poslední roky se stali Trevor Noah a Roger Federer přáteli a své zážitky sdílí na sociálních sítích. Před třemi lety spolu s Rafaelem Nadalem a Billem Gatesem odehráli tenis pro charitu v Jižní Africe. Navíc před třemi měsíci Federer přijal pozvání a objevil se na Noahově prioritním světě, v programu The Daily Show.

Rogerova dobročinnost 

Kromě podpory své země se Roger angažuje i v charitě. V roce 2003 společně se svou matkou založili fond Roger Federer Foundation, který pomáhá znevýhodněným lidem a propaguje sport. Dětský fond Organizace spojených národů neboli UNICEF ho v roce 2006 zvolil velvyslancem dobré vůle. On sám se objevil na několika veřejných sděleních tohoto fondu, kdy šlo o zvýšení povědomí o nemoci AIDS.

Uspořádal i pár exhibic do kterých se zapojilo několik hráčů a hráček hrajících na okruzích ATP a WTA. Konkrétně to bylo v letech 2005, 2010 a 2011. Na první akci “Výměna na pomoc” byl výnos věnován obětem ničivého tsunami po zemětřesení v Indickém oceánu, které se stalo v prosinci 2004. Jako další zorganizoval vystoupení s ostatními význačnými tenisty a tenistkami v reakci na ničivé zemětřesení v Haiti. Zahráli si zde například Rafael Nadal, Serena Williams a Novak Djokovic. Tento výstup byl pojmenován “Úder pro Haiti”. Výtěžek pomohl lidem postiženým tímto přírodním úkazem. V roce 2011 se zúčastnil a uspořádal charitativní zápas s názvem “Výměna na pomoc” pro oběti záplav v Queenslandu, ty se staly na přelomu let 2010 a 2011. Jak můžete vidět, tak je Roger Federer mužem mnoha tváří.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full