Tenis na ledě? V Kanadě je možné cokoliv

Zdroj fotky: Instagram.com/icetennisleague

Nezvyklý sport se objevil v kanadské provincii Alberta, kde místní hráče tenisu od tréninku neodradily ani teploty pod bodem mrazu. Tristan Knight našel způsob, jak hrát tenis venku i v zimních měsících, a založil v okolí kanadské metropole Lední tenisovou ligu.

Proč vlastně brusle a tenisová raketa?

Velice zvláštní nápad vznikl v Edmontonu v období, kdy končila minulá sezona a turnajů bylo minimum. Zároveň se v provincii Alberta zpřísňovala opatření kvůli pandemii koronaviru a většina vnitřních sportovišť se uzavírala. Zatrénovat si v této době na krytém kurtu? Pro Kanaďany to byla spíše utopie.

V Kanadě si však dokázali poměrně jednoduše poradit. V zemi javorového listu vznikl hokej a podle posledního průzkumu Mezinárodní hokejové federace se tam nachází přes dva a půl tisíce vnitřních ledových ploch a dalších pět tisíc jich je venku. A právě venkovní kluziště posloužila partě tenisových nadšenců namísto tenisového kurtu. Stačilo jen natáhnout síť, vyměnit tenisky za brusle, méně zkušení bruslaři přidali do výbavy helmu a mohlo se trénovat.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Ice Tennis League (@icetennisleague)

„Řekl jsem si, že by bylo fajn zkombinovat hokej s tenisem, a vidíte, máme tady lední tenis. Myslím si, že je to dobrý způsob, jak potrénovat a udržet si fyzičku,“ komentoval svůj nápad Tristan Knight, "objevitel" ledního tenisu z Alberty. Už během prvních dní si chlapců s raketami na ledě všimlo poměrně dost lidí a na ledovou plochu se vydávalo více a více nadšenců. „Nejdříve lidé nechápali, jak můžeme hrát tenis na ledě, ale s postupem času je o to velký zájem a přitahuje to čím dál větší pozornost,“ usmíval se Knight v rozhovoru pro kanadskou televizi CBC.

Jak to bude s ledním tenisem dál?

Podle některých zdrojů se tenis na ledě poprvé objevil kolem roku 1930 v anglickém městě Staines nad Temží, jiní historikové uvádějí jako první objevitele Američany, kteří měli lední tenis poprvé hrát také kolem třicátých let. Ať už to bylo v minulosti jakkoliv, v současné době se dostává tenisu na ledě mnohem větší pozornosti. V minulých letech existovalo hned několik tenisových akademií, které zařazovaly tuto anomálii do tréninků. Aktuálně se tato modifikace tenisu rozšiřuje do dalších kanadských měst a je jen otázkou času, kdy se rozšíří do celého světa.

Co myslíte, má tenis na ledě potenciál stát se vrcholovým sportem a mít svou vlastní mezinárodní sérii turnajů?

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full